Hakisin seuraa lapinmatkaa varten. Mä olisin menossa ens kesänä lappiin vaeltamaan ehkä pallakselle tai kilpisjärvelle. Mä täytän 18v toukokuussa ja saan auton käyttöön matkalle. Olen urheilullinen ja mukavaa matkaseuraa. Eli kaikki ketkä olis kiinnostunut lähtemään mukaan, naiset ja miehet, niin kysykää lisää. Voitaisiin keväällä tavata ja suunnitella matkaa enemmän??
Matkaseuraa lappiin
Karri
81946
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Tässä yksi varma Lapin reissaaja. Jo 10 vuotta olen käynyt joka kesä. Olen keski-ikäinen ja tapaan vaeltaa yksin. Nuo paikat ovat tuttuja ja Saariselkä. Asun länsirannikolla.
Mä kiinnostuisin heti lähtemään mukaan,
mutta rahallinen puoli tulee aina vastaan.
Pienillä kustannuksilla ja mukavalla
porukalla olisin heti messissä. Opiskelen
matkailua ja vaelluksista on hieman
kokemusta, mutta vain etelän metsissä.
Olen parikymppinen tyttö, varattu, poika-
ystävästä ei vain ole menoon mukaan...
Kovaan fyysiseen vaellukseen ei ehkä
resurssit riitä..
Moi vielä sinullekkin erikseen. Elokuussa haluaisin lähteä kun työt loppuu heinäkuun lopussa.. vieläkö tarvitset matkaseuraa? olen 25v nainen, sosiaalialalla lasten parissa, ja tulen varmaankin vaikka minkälaisten ihmisten kanssa juttuun.. yksin en haluaisi lähteä, ja siksi on oma matka kariutumassa jos seuraa ei löydy. varattu olen, joten ei muuta kun seuraa nyt kaivattaisi..
Onko muita kiinnostuneita?
Moi. Elokuussa haluaisin lähteä kun työt loppuu heinäkuun lopussa.. vieläkö tarvitset matkaseuraa? olen 25v nainen, sosiaalialalla lasten parissa, ja tulen varmaankin vaikka minkälaisten ihmisten kanssa juttuun.. yksin en haluaisi lähteä, ja siksi on oma matka kariutumassa jos seuraa ei löydy. varattu olen, joten ei muuta kun seuraa nyt kaivattaisi..
Hei!
Minäkin olisin kiinnostunut lähtemään lappiin. Suomen Lapissa on niin paljon nähtävää ja koettavaa ja samoiltavaa. Takoitus ois mennä pienellä budjetilla, minulla ois auto käytössä joten ei muutakun kimppaan vaan.
Siis mitä..kundi laittanut ilmon 2003 ja vielä viime vuonna ollut matkaan lähtijöitä??=DD
naureskelen täällä ihan samaa :D