Pihalla on vaahtoa jossa piilotettuna arpoja. Kolme asukkaista valitaan etsijöiksi ja pk-huoneessa saa lunastaa voitot. Aikaa neljä minuuttia.
Päivätehtävä: Vaahto
Big_Brother
212571
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Huisaa suorastaan.
Mitäs luulette ketkä valitaan?
arvataan vaikka:
-Mira
-Sari
-Jani
-Piritta
ai niit oliki kolme,,no poistetaan vaikka Jani listasta.
Pistäkää ne vaikka päivätehtävänä puhumaan kaksi tuntia vain ja ainoastaan ruotsia ja sitten ei saa kahteen tuntiin sanoa sanaakaan ruotsiksi.
Tuona aikana ei tietenkään vedetä sikeitä, vaan on jokin homma menossa, missä on pakko kaikkien keskustella.
Päivätehtäväksi vaikka polkea kuntopyörää taikka crosstraineria 24 h tauotta.
Pahasti näyttää kunto noilla tuolla rapisevan ja posket pyöristyvän. Mahat löllöttää!
mää kans just viime yönä mietin että mihin talosta on kadonnu tyttöjen lenkkeily? onko kaikki plösöt jääny paikalle? :D vai enkö vaan nää sitä kun ei oo 24/7
Jani sai uutta tietoa päiväkirjahuoneessa (hänet on ainakin arvottu yhdeksi etsijäksi). Verho avautuu kohta ja asukkaat saavat hetken spekuloida tehtävän suoritusta. sitten kuuluu "minuutti tehtävän alkuun". Tyhjät arvat voi heittää pois... Eli ilmeisesti saavat etsiä niin monta arpaa kuin ehtivät löytämään... Onkohan koko piha täytetty vaahdolla!!
eikö se Jenni pääsekkään määräämään ketkä osallistuu tehtävään, no voehan...
Kiva seurata vaahdossa mönkimistä. Haluisin olla mukana! :D
Etsijöinä Jani, Olli ja Jaakko
Jani löysi yhden... Etsintä jatkuu
Pihan yksi nurkkaus vaahdotettu.
Kertokaas noista palkinnoista kunhan ne on tiedossa. Vaahtoa vaahtoa...
Vaikkuttaa siltä että etsintä lopetettiin jotenkin ihan kesken. Mitään kuulutusta ajan loppumisesta ei tullut? Ainakin yhden voittoarvan saivat. Pojat menevät kylmään suihkuun pesemään vaahtoa pois.
Siellä ei ollut kuin yksi voittoarpa joten miksi siellä olla sitä 4 minuuttia.
Jani saapui vaahtoisena päiväkirjahuoneesta ja lukee saamansa viestin.
Valittavana oli kaksi kuorta joista Jani sai valita:
-Ohjeet sillan rakentamiseen
-vastaus asukkaiden pohtimaan ovi-arvoitukseen
Jani valitsi rakennusohjeet koska arveli siitä olevan heille enemmän hyötyä.
lu ne loppuajan pohtii sitä arvotusta =) !! Hyvä Olli!!!
vähän Jenni kyllä mussutti jotain.
rautalangalla, josta voi väännellä oman mallin!
kai sä valitsit sen arvoituksen. Meinasi että kun ei sillasta kuitenkaan enään saa tehtyä mallin mukaista. Jani vastasi että ohjeet otti siksi kun sillätavoin heillä sentään on jotain saavutettavaa.. arvoituksen ratkaisusta he eivät mitään muuta saisi.
"hyvä" suunnitelma...joka tosin meni ketuille, eikä nyt voi keksiä uutta yhtä hyvää :D
kun on omaa suunnitelmaansa ajamalla ryssiny viikkotehtävän ja muutkin sen huomaavat!
Seuraavaan äänestykseen tervemenoa ja samantien pihalle!
osaa nyt tietenkin lukea ohjeita paremmin kuin toiset :)