sairaalan lopetus

halooooo!! haminan poliklinikan toiminta loppuu!!
"herrojen-eevakin" alkoi mielistelemään alas-ajajia , kaikki potilaat ennestäänkin ylityöstetyyn kotkaan vuoden vaihteesta alkaen.
HERÄTKÄÄ HAMINALAISET JA ÄÄNET KUULUVILLE!!
Vai annetaankos kunnanjohtokin medvanille,,, ehkä parempi niin.
41220
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Niin, onhan sinne Kotkaan niin pitkä matkakin, mutta onneksi olemme niin rikkaita veronmaksajia, että pidämme oman pikkupäivystyksen yötä-päivää kuluja laskematta.

Äänestä

Mitäköhän niilläkin rahoilla on tehty joilla ennen on maksettu PERUSPALVELU (poli) Haminalaisille. Ei jumalauta voi muuta kuin ihmetellä! Tuommoset peruspalvelut ovat ihan ensimmäinen edellytys jos "Haminan kerma" haluaa tänne osan muuttovirrasta. Kuka vittu tänne haluaa muuttaa jos ruvetaan tommosessa asiassa säästämään (kuka vittu tänne mutenkaan haluaa muuttaa?)...

Äänestä

Onko tämä varmaa tietoa ja nuijalla pöytään lyöty juttu? Jos on, niin asialle pitäisi tehdä jotakin. Pienen ryhmän ja yhden yksilön vaikutuskeinot ovat vaan aika rajalliset. Taidan muuttaa muualle, vaikka työn tekoa täällä jatkaisinkin. Miksi maksaa kunnallisveroa, jos sille ei saa vastinetta. Sitä paitsi virolahden puolella omakotitalot halvempia ja
verotuksessa saa kuitenkin matkakulut vähennettyä.

Äänestä

Upeasti kirjoitettu...puhut asiaa. Olen juuri muuttanut Haminaan ja kyllä ärsyttää jos päivystyskin lopetetaan. Olen seurannut uutena kaupunkilaisena haminan toimintaa ja kyllä ihmetyttää. Veroprosentti täällä vaan nousee ja palveluja täällä ei erikoisesti ole ja nekin vähät lopetetaan? Toivottavasti päättäjät vaihtuu pian ettei tarvitse pois muuttaa. Toivotaan, että päivystys jatkuu ja hoitajat jaksavat tämän kaiken alla paiskia hommia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


perrrrrr... kirjoitti:

halooooo!! haminan poliklinikan toiminta loppuu!!
"herrojen-eevakin" alkoi mielistelemään alas-ajajia , kaikki potilaat ennestäänkin ylityöstetyyn kotkaan vuoden vaihteesta alkaen.
HERÄTKÄÄ HAMINALAISET JA ÄÄNET KUULUVILLE!!
Vai annetaankos kunnanjohtokin medvanille,,, ehkä parempi niin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu