Voi itku mitä pahveja

2913
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Näillä palstoilla se on kortilla turhan usein.

Äänestä
  • jokin muu palsta tai eikö sitä huumoria pukkaa sähköpostitse päivittäin. Mun mielestä siinä vaan ei ole mitään nauramista kun yksi elämän suurimmista hankkeista on vaarassa sen takia, että asiat on päästetty siihen pisteeseen et millään ei ole mitään rajaa ja ihmisiä kusetetaan talopakettifirmojen osalta mennen tullen. Hinnat ovat pääkaupunkiseudulla karanneet käsistä ja tavaranlaatu on heikkoa. Itse en myöskään ole ollut yhtään tyytyväinen kastellin tapaan toimia meidän talopystytyksessä. Eli aivan samaan on törmätty kuin se alkuperäinen kirjoittaja. Milloin on työpäällikkö lommalla jne. kait heillä on vain normaalia pitemmät lomat ja minkäs sille mahtaa et heti loman jälkeen sairastuu.
    Itse olemme olleet aika sinisilmäisiä ja kokemattomia rakentajia, joten kait ne virheet sitten vaan tekee jokainen vuorollaan mut eipä ole meidänkään seuraava talo kastelli ei ole sentään ollu tapana samaa virhettä toistaa useaan kertaan. Oppia ikä kaikki vai miten se menee

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


EKO-Jukka kirjoitti:

tuokin:

http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=100&conference=4500000000000487&posting=22000000020050646

Vähään tyytyy :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu