Eikö mukana ollut pioneereja, ainakin omien kehujensa mukaan, mutta homma edistyy ällistyttävän hitaasti nyt ja vain Kalen ansiosta. Muilla on näköjään lakisääteinen tupakkatauko.
Huolestuttavaa, jos Kale tippuu, ei taida porukka saada enää mitään aikaan loppuaikana.
Huolestuttavaa, jos Kale tippuu, ei taida porukka saada enää mitään aikaan loppuaikana.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Kaikesta näkee et noi ei ole koskaan rakentaneet pikkumuksuina metsään majoja,tuo siltahan on aivan naurettavan helppo kasata.
kohta sahannut kaikki sillanteko tarpeet saunapuiksi :)
Kun tolle Kakelle ei sovi mikään muu kuin oman koplan ideat ja päällimmäisenä omat niin saa luvan rakentaakin yksin, kun pilaskin yksin.
Joku ehdotti alussa jotain muuta ja tämä Kaarlo Idiooma vain ei suostunut kuuntelemaan. Kaiken lisäksi se kumos selvät ohjeetkin omalla "järkeilyllä".
päivällä ohjelmaa ja noita aikaisempia yritelmiä. Illan ovat tehneet vain lovia poikkipuita varten, alkoi ihmetyttämään niiden valmistumisvauhti.
Toisaalta, tuo idea saunan polttopuista (esitetty toisessa vastauksessa keskustalussa) olisi vaikuttanut loogiselta selitykseltä näin illan mittaan operaatiota katsomaan erehtyneelle.