Ihanaa syksyistä torstaita kaikille:-)
5.10.TORSTAI
10
677
Vastaukset
Kiitos, Sinulle myös!
Nauttikaa syksystä!
Syksy on ihana vuodenaika!- ja tuleville
sukupolville!
- Suotuulia
ja vielä ihan tärväämätön ja "iskemätön", täysin täynnä ihania mahdollisuuksia. Raittiina tänään.
Syksyistä torstaita kaikille sitä haluaville, minä ainakin vietän raittiin torstain. Huomenta kaikille!!
- ambivalenttineN
Huomenta kaikille! Minäkin vietän raittiin torstain. Lähden tästä nyt muutamaksi päiväksi sukulaisten luokse kyläilemään. Yritän päästä koneelle myös sieltä itä- suomesta, mutta jos ei onnistu, niin palaan kuvioihin viimeistään sunnuntaina tai maanantaina.
Oikein hyvää loppuviikkoa kaikille! Pysykää raittiina ja pitäkää huolta itsestänne!
- Papio1
Raitis torstai tänään.
- aahoohoo
Täällä on mukavan hiljaista. Tasasta hurinaa vaan kuuluu toosasta (pitäs varmaan ottaa selvää mikä tuon toosan virallinen nimi on) ja just on paksu harmaa pilvi tuossa pään päällä ja siitä toivottavasti sataa ja lujaa.
Oli hermostuttava työpäivä. Sukulaisia kylässä kaupalla, edustaja veteli samaan aikaan rättejä matkalaukusta minkä kerkes, piti palvella asiakkaita, ommella ja pistää tilpehöörikuormaa hyllyyn, pomo anto asiakkaalle väärät housut ja se vei ne jonnekki huitin veehen, toinen tuli hakemaan omiaan ja sille piti sanoo et ne sun housus on nyt jossain Kökkelissä ja tää asiakas oli kännissä ku porsas ja sano et taidampa tuosta särkee yhen ikkunan, yks ihminen toi hiton ison tuolin huputettavaks kun joku oli luvannu että me semmostaki tehään. Se tuoli on yhen huoneen kokonen. En oo kerenny syödä mitään ja kun kahvii yritin juoda niin eikös prkele siellä killunu kärpänen(niitä pieniä, mutta kärpänen ku kärpänen ja väärässä paikassa)
Vapisuttaa ja korva on lukossa eikä oo nälkäkää enää vaikka nyt ois ruokaa ja aikaa syödä.
Jokohan ne jutut tuli kaikki. Ai niin, selkäfileestä vetää suonta kun joutuu tekemään töitä vääränlaisissa asennoissa.
No nyt posottaa vettä ja aurinko paistaa - näyttää maailman kirjat olevan sekasi.
Mä meen päikkäreille ja paan puhelimen äänettömälle niin että älkää ihmetelkö jos en vastaa. Heips.- Cettuz!
Raittiina rallatellaan.
- paranoidi
Raittiina.
- mussukka1
Lievästi on tullut hösötettyä ja kun tulin koneelle, niin huomasin meidän katuvalojen sammuneen, ne sammuu klo 22. Meidän kylän ainokaisessa alkomaholibaarissa valomerkki tulee 22.30 ja ihan oikeasti kaikilla sieltä tulevilla on taskulamppu. Sitä on tuossa muutama kaupunkilainen äimistellyt, mutta niin se vaan menee täällä maalla. Ihan raittiina meinaan unijukkaa odotella.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eroa Orpo! Orpo eroa!
Suomen kansa vaatii viimein ottamaan meidät huomioon, eikä vain ulkomaalaisia pääomasijoittajia. Koska täällä Suomessa2823512Riikan vappumiljardin maksavat sairaat, vanhukset ja kuolleiden omaiset
Vappumiljardi, eli Riikan päätös laskea yhteisöveroa kaksi prosenttiyksikköä 18 prosenttiin, vie verotuloja noin miljard422527SDP esti Suomen luisumisen kohti 1984 Orwell -yhteiskuntaa
Äärioikeistohallitus olisi halunnut Stasin tapaan mikrofonit jokaisen kansalaisen kotiin, mutta SDP esti tuon siirtymän842120Odottavan aika on pitkä, Lindtmanin hallitusta tule jo!
Eilisen perusteella nykyinen hallitus epäonnistui kaikissa vaalilupauksissaan, joten olemme ansainneet uudet eduskuntava1091963Wille Rydman (ps) osoitti olevansa kommunisti
Hän toistaa Neuvostoliiton virhettä. Haluaa pitää palveula yllä maksoi mitä maksoi, vaikkei ole maksavia asiakkaita. --471862Särkyneelle sydämelle
Särjin sun sydämen En voi lakata itkemästä Minuun tekee kipeää Koska sinuunkin. Että näin.. En ole runoilija😂301640Menettämisestä
Ajatteletko, että olet menettänyt mahdollisuutesi häneen? Osaatko sanoa miksi niin tapahtui?1261463Tulli ja Poliisi HAZMAT-suojauksin varustettuna omakotitaloa tutkimassa.
Todennäköisesti kysymyksessä huumelaboratorio, jossa käsitellään tappavia ja vaarallisia kemikaaleja. Tulli ja poliisi211193Oho! Martina Aitolehti uhoaa ex-mies Esko Eerikäiselle: "Sata tonnii, niin..."
Martina Aitolehti pitää ex-miehensä Esko Eerikäisen kanssa Martina & Esko podcastia. Pariskunta on ollut naimisissa ja h1221141Nainen sä olet
Ihailtava ihminen siinä mielessä että teet miten sydän käskee ja toisaalta taas pidättäydyt kaikesta. Pakenet ja lähest621125