noin viikko hedelmöittymisen jälkeen jo runsasta valkovuotoa ja ihme kutinaa alapäässä?! ja pissahädän/oudon tuntuista alavatsassa? ..en viittis vielä testiä tehä ku se ei kuitenkaan vielä positiivista näyttäis... vai onko kukaan tehny 5 päivää ennen menkkojen alkamista esim. clear bluella?? ...anteeks jos ärsytän näillä alkuraskauskysymiksilläni..... mut kiitti jos joku jaksaa vastata :)
kenelläkään
ollut
5446
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Kuulostaa enemmin hiivasieneltä xD
sitä.....!
Ootko tutkituttanut lääkärissä? Nuo on ihan selkeät hiivatulehduksen oireet...
hoitaja jolla kävin sano ettei oo sitä. tänää kävin toisella ja sano että selvä hiiva. sit kyselin et voiko alkuraskaudessa lisääntyä riski saada se ni sano että voi hyvinki. Ja ku mulla ei oo ikinä ollu tätä. aattelin et jos tää ois merkki niinki isosta hormoonimuutoksesta kuin raskaudesta!? :)
ajoin, kun en malttanut odottaa ... :).
Kyllä siinä vähän turhaan rahaa meni. En enää muista ihan tarkkaan, mutta kutakuinkin niihin aikoihin kuin niissä raskaustestien ohjeissa sanotaan se sitten alkoi vasta näkymään.