Onko joku joskus törmännyt Kakiin Turussa?? Muka legenda Turussa, pah! Itselläni on laaja kaveripiiri, mutta kukaan ei ole koskaan törmännyt missään Kakiin, vaikka olemme samaa ikäluokkaa (yli kolmekymppisiä kaikki.) Missä teinibaareissa tämä mies oikein mahtanee käydä? Jos kyseiseen mieheen jossain olisin törmännyt niin ei varmaan olisi jäänyt huomaamatta tai kuulumatta...sen verran kova papupata Kaki tuntuu olevan.
Vaikka turkulainen olenkin niin en todellakaan toivo Kakin voittavan.
Vaikka turkulainen olenkin niin en todellakaan toivo Kakin voittavan.
Vastaukset 18
Vanhimmat
hyi fittu. Kaki on kammottava ilmestys ja ääni omituinen. Mikä hönöttävä hamsteri.
niin turkuhan on niin pieni paikka että siellä kaikki tuntee kaikki...eikö legenda voi olla omassa kaveripiirissä...ja jos ne kaverit sit on turusta ni...eiköhän sinne mahdu muutamakin legenda josta et ole kuullut
turkkusesta legendaa
Onkin ollut juttua että Kaki olisi muka legenda nimeenomaan Turussa ei pelkästään kaveripiirissään. Vappukin jossain extrassa väitti että kaki olisi tunnettu Turun yöelämässä. Paskapuhetta.
nyt vaan on aika pieni paikka, jos puhutaan yöelämästä. kaikki on keskittynyt pienelle alueelle.
Siis onko kaki turusta?itsellä ainkin sellainen mielikuva että hän on tampereelta.Ja jos on niin en ole kyllä ikinä miestä nähny vaikka baareissa alvaristi ramppaan
Kyllähän sen puheesta kuulee, että on Turusta. Äijä on aivan sika. Käy teinipimperoiden paikoissa, koska ei kukaan hänen ikäisensä sellaista alatason juttua jaksa kuunnella. Kaki ei todennäköisesti ole koskaan edes seurustellut kenenkään kanssa. Tosiasiassa on aivan peräkammarin poika.
ns. 'lasten paikoissa' ettimässä pikkupimppoja. On ite jutellu ett Marilynis on tullu käytyä.. Ja se jätkä on oikeesti ihan sika. Ei sillä todellakaa mikään muu mieles ku pipari, mut mitä voi muuta odottaakkaa! Ja kuvittelee pystyvänsä hänen psykologisilla taidoillaan (niinku itte sano bb:s) vaikuttaan kanssakilpailijoihinsa... ja paskat. Mitkä hemmetin taidot silläki on. Kaveriporukassa se on varmaan mukavas legenda, muttei todellakaan muuten. Ja moni (tiedän hänet ja hänen tuttujaan paljon) on sanonu, ett ärsyttävä tyyppi on.
iloinen ja seurallinen kaki on poikkeus ilkeiden,pahansuopien ja kateellisten turkulaisten joukossa
Kateellisten? Ei kyllä hyvin mene jos on joku Kakille kateellinen . . .
Joo onhan se varmaan, istuu puistossa muiden pornon kerääjä kaveriensa kanssa, ja kyttää teinityttöjä... siinäpä se legenda .... kaikki kakista hehkutettu on täyttä paskaa ...
todellakin,että Kaki voittaa....mutta......sitä samaa ihmettelin mitä Seiska kirjoitti että Kaki mukamas on joku legenda tässä kaupungissa.
Ei ole.
En ole myöskään koskaan kuullut Kakista aiemmin saati nähnyt missään täällä,edes vilaukselta.
Nättinummesta on muuten äijä kuulemma kotoisin.
Enivei, Kaki rulettaa,oli se sitten mistä kaupungista tahansa,sattuu nyt vaan olemaan Turusta.=D!!!
se paras paikka onkin ja tosiaan sieltä Kaki tuleepi! TODELLA mukava ja suvaitsevainen tyyppi! KAKI VOITTOON!
Ärsyttää suunnattomasti ku Kaki yrittää omia kaik ideat ja ajatukset omikseen. Joku ehdottaa jotain ja vähä ajan päästä ite toistaa sen ihan ku ois oma idea. Niin ja mikäs niin suvaitsevainen ihminen on jos kerran viel myöntää tv:s olevas rasisti (vaikkakin vaan ihan vähän). Sama se on onko vähä vai paljo, rasisti on aina rasisti! Että siinä Kakin suvaitsevaisuutta.
Kirjoituksessasi oli näin:
"Muka legenda Turussa..."
Vastaa lyhyesti: Mistä lähteestä on sinulle kerrottu että Kaki olisi turkulainen legenda?
mutta esim. Seiska väittää näin j myös Vappu sanoi niin. Kuuntele ja lue niin jotain tiedät.
Kakihan pelaa sabaa, jossa se ainakin tunnetaan, ja onhan tuo piiri aika laajalle levinnyt..mut baareissa en ole nähnyt koskaan pörräävän. (itse koluan niitä harva se viikko.) siniset lasit luulisi jäävän mieleen vaikka muuten ei varmasti kiinnittäisikään huomiota.
Jospa se ei pyöri noissa in-mestoissa, vaan pienissä kuppiloissa ja niitä riittää. Turun yöelämän koko riippuu paljolti siitä, mihin on valmis menemään. Turkulaisten tiedot rajoittuu yleensä vahvasti niihin omiin paikkoihin ja muita ei ole "olemassa".