Huomenna haen töitten jälkeen viinapullon Alkosta. Vedän oikein perseet pitkästä aikaa. Nyt alkaa ahdistus olemaan sitä luokkaa, että tähän ei enää muut rohdot auta. Ja jos hyvin käy, saatan vaikka kompastua ja taittaa niskani. Eihän sitä koskaan tiedä. Sillä koskaan ei saa menettää epätoivoaan, kuten sanonta sanoo.
Huomenna
pelti kii
2251
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
pullo sin kauppaan ja astele reippaasti uimaan ja saunaan .punttikselle.lenkille.ym..vuokraa leffa ja haistata pitkät kaikelle muulle kun ittelles...ni johan se siitä..huominen kankkunen tai parantelu ei muuta ku siirrä sitä ahdistusta.toi toinen ehdotus antaa sulle mielihyvää siitä että olet tehnyt jotakin omallatavallaan viisaampaa..ei sillä kyllä kännikin joskus on paikallaan mut vaan sillo ko sitä ottaa iloseen fiilikseen..ps:juopontuurilla ei loukkaannu mitenkään...mut tsemppiä
se juopontuuri. Sitä en ajatellutkaan. Voi hitsin hitsi!
Se on kumma juttu, mutta en saa mitään mielihyvää siitä, vaikka tekisinkin jotain järkevää. En tiedä onko muilla masentuneilla sama homma, mutta minulle tulee välillä hyvä olo siitä kun jätän kaikki asiat hoitamatta. Silleen kun haistattaa just pitkät kaikelle ja antaa vaan kaiken olla, niin tulee paljon parempi olo. Voipi olla, että minussa on jotain muutakin vialla kuin vain masennus. Onkohan sille jotain diagnoosia olemassa kun inhoaa kaikkia ihmisiä.? Muutakin kuin kusipäisyys? Musta tuntuu, että mulla on sellainen.