kyllä

Kyllä ottaa päähän kun saisin kotona ollessani mitääntekemättömänä enemän rahaa kuin tässä osa-aikatyössä palkkaa ja soviteltua pvärahaa yhteensä. Osa-aikatyössä en ole vapaehtoisesti todellakaan. Sopii vain toivoa että pian löytäisin kokoaikaista työtä!!
1355
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ei todellakaan kannata. On merkilliseksi mennyt tämä maailma. Kyllä tehdystä työstä pitää jäädä käteen muutakin kuin työn ilo. Toivotaan että pian saat kokopäivähommaa.
Hyvää syksyä!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jurppii kirjoitti:

Kyllä ottaa päähän kun saisin kotona ollessani mitääntekemättömänä enemän rahaa kuin tässä osa-aikatyössä palkkaa ja soviteltua pvärahaa yhteensä. Osa-aikatyössä en ole vapaehtoisesti todellakaan. Sopii vain toivoa että pian löytäisin kokoaikaista työtä!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu