Pitäisi Humax 9200t laite saada päivitettyä. Mutta omassa kannettavassa ei ole COM-porttia. Eikä kyseisen sivun ohjelma tue kuin COM porttia. http://www.finnsat.fi/241.html . Eli lyötyisikö neuvoja miten Humax 9200t saa päivitettyä. Netistä ei ole vielä apua löytynyt.
Humax 9200t päivitys
123456
51223
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
onnistua eli jonkinlaisia USB-->>Com adaptereita on olemassa.
http://www.verkkokauppa.com/popups/prodinfo.php?id=1600>
Minulla on jo USB -> COM johto mutta toi ohjelma Wdn4oak ei tue kuin COM -> COM johtoa .
mutta onhan sinulla myös se nollamodeemikaapeli.
Jos on niin jotain häikkää sinulla on jossain asetuksissa, nimittäin englantilaisen foorumin mukaan USB-->COM adapteri ja nollamodeemikaapeli yhdistelmällä päivitys toimii.
Kyllä tuo USB-->COM adapteri on vahvistettu toimivaksi myös suomalaisella keskustelupalstalla.
http://www.dvdplaza.fi/forums/showthread.php?p=761053&highlight=p%E4ivitys#post761053
Itse yksinkertaisesti otin nuo tiedostot USB tikulle ja kaivoin vanhan pöytäkoneen pölyistä, ja homma hoitui sillä. Jos tuo USB COM adapteri ei nappaa ja itsellä ei ole konetta missä COM on niin kaverille kylään Humax, kaapleli ja USB tikku kainalossa. Telkkariin sitä ei tarvii päivityksen ajaksi kytkeä vaikka ohjeissa niin ehdotetaankin.