Mikähän

saatana tekee Busterista jo viidentenätoista vuotena peräkkäin myydyimmän ja halutuimman moottoriveneen?
6890
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

kun Bustereista keskustellaam. Buster todella myydyin ja halutuin, mutta monennettako vuotta, sitä en tiedä.

Äänestä

juttu niistä kymmenestä miljoonasta kärpäsesstä,eli paskan täytyy olla hyvää?

Äänestä

t.Hitsari.
(alumiini-korjaushitsauksen ammattilainen)

Äänestä

..halpa hinta? ..mutta halvalla kun sain.
Olisko tuo syynä ?? Tiedä sitten... Ku ei varat riitä esim. RYDS:iin tai Nimbukseen.

Äänestä
  • Olisiko mitään tekemistä tuon Suomalaisen mökkikulttuurinkanssa? Me jotka kuljemme omalle mökille omalla (ei isin) Busterilla haluamme veneemme säliyvän ehjänä emmekä halua olla jatkuvasti kittaamassa pohjaa, kun meidän rannat eivät ole pehmeitä hiekkapohjia vaan hyvin kivikkoisia, mutta kuitenkin haluamme vetää veneen omaan rantaan. Teeppä se jollain kuttaperkka kipolla, niin se on yhdessä kesässä tuhannenpillunpäreenä, mutta Buster kyllä kestää.

    Äänestä

eihän toi mikään ihme ole.

niitä ostaa se enemmistö, jolla ei ole mitään intressiä ottaa veneilyä vakavasti, saati elämäntapana. ei haluta pitää huolta ja puunata "investointia" koko ajan. halutaan helppo vene, jolla osaa heti ajaa ja joka kestää vähän huolimattomampaa asiaan perehtymättömän käsittelyä. eikä suurin osa aja kun heinäkuussa ja muutaman viikonlopun sen päälle, jos sattuu oleen lämmin ja sateeton keli.

ja kun katsoo ikkunasta ulos, niin vielä vähemmän tarttee ihmetellä. ei olla ikuisen auringonpaisteen alla, vaan veneen täytyy kestää suomalaista kesää wapusta pitkälle syksyyn. talveks riittää kun vetää sen kuiville ja laittaa halvan pressun päälle. ei oo patjoja ja kajuuttoja homehtumassa, ei vesi- ja septitankkien kanssa sähläämistä.

eli enemmän se johtuu kuluttajaymmärryksestä fiskarsilla, jossa selvasti ajateltiin rationalisesti vuosikymmenet. nykyinen johto on ei ymmärrä tätä, vaan nyt ne yrittää tehdä busteristakin huvivenettä. kohta jengi ostaa muita alupaatteja uutena ja vanhat (joissa runkoo ei ole maalattu) on entistäkin halutumpia käytettyjen markkinoilla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


saatanan kirjoitti:

saatana tekee Busterista jo viidentenätoista vuotena peräkkäin myydyimmän ja halutuimman moottoriveneen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu