Kytkimen säätö megane-2004

Megane sedan 1,6 vm,2004 Takuuseen vaihdettiin kytkin paketti,onko vaijerissa säätöä koska nyt lähtee liikkeelle heti kun kytkintä nostaa,ja polkimen liike erittäin lyhyt.
84573
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

siä muka vaijeri , eks se o nestekytkin?

Äänestä
  • Konehuoneessa näkyy pallonivel kytkimen päässä en tiedä onko nestekytkin,sen takia kysynkin onko säätö mahdollisuutta ja onko se normaalia että uusi kytkin irrottaa niin alussa.

    Äänestä

miksi sä et kysy sieltä missä se vaihettiin, yks puhelinsoitto hei..

Äänestä
  • Miksi pitäisi maksaa puhelun hinta,kun se selviää ilmankin.Muutama päivä ajettu ja nestekytkin säätynyt oikein.

    Äänestä

Oliko sun auton kytkin sellainen, että se otti ihan ylhäällä vasta kiinni ja oli muutenkin todella outo ja tunnoton/kevyt ? Liikkeelle lähdöt on joskus todella vaikeita...autona 2004 1,6 Megane sedan.

Äänestä
  • Kytkin nykäisi joka kerta liikkeelle lähdettäessä,liike uusi sähköpuolen ja jakopään ja kaikki anturit ja lopulta myös kytkinpaketin jossa vika oli.

    Äänestä

  • ripep kirjoitti:

    Kytkin nykäisi joka kerta liikkeelle lähdettäessä,liike uusi sähköpuolen ja jakopään ja kaikki anturit ja lopulta myös kytkinpaketin jossa vika oli.

    Oletko huomannut.että takavaloihin menee vesi sisälle tämän mallin kaikissa autoissa,pakkasella näkee kuinka huurtuu sivusta lamput.Tätä vikaa ei liike ole pystynyt poistamaan,vaikka monta kertaa on lamput tiivistetty.

    Äänestä

  • ripep kirjoitti:

    Oletko huomannut.että takavaloihin menee vesi sisälle tämän mallin kaikissa autoissa,pakkasella näkee kuinka huurtuu sivusta lamput.Tätä vikaa ei liike ole pystynyt poistamaan,vaikka monta kertaa on lamput tiivistetty.

    Mulla ei ole takalamppujen kanssa ollut ongelmia (ihme). Nyt auto menee rattilukon vaihtoon, koska se on mennyt rikki! rattia saa käännettyä lukkotapin yli..tai mikä nyt onkaan. liikkeen mielestä ei pitäisi olla edes mahdollista, mut pyörsivät puheensa, kun kävin näyttämässä...onneks menee vielä takuuseen tämä korjaus.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ripep kirjoitti:

Megane sedan 1,6 vm,2004 Takuuseen vaihdettiin kytkin paketti,onko vaijerissa säätöä koska nyt lähtee liikkeelle heti kun kytkintä nostaa,ja polkimen liike erittäin lyhyt.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu