sousse

asunto-ongelma

Terkoituksenamme on lähteä sousseen, port el kantauhin maaliskuussa joko 10 tai 17 pvä lauantaina
kahdeksi viikoksi..matkaa ei vielä ole varattu ja kysyisinkö että tietääkö mistä saa halvimmat lennot monastiriin tai tunisiin. Jos esim.suhina kertoisi mistä yleensä lentonsa varaa kun suomen ja tunisian väliä matkaatte.
Lisäksi olisin kiinnostunut vuokraamaan sieltä talon/huoneiston meren rannalta 2 viikoksi, missä hintaluokassa mahtaa liikkua ja mistä kannattaisi varata?
Entä tiedättekö jotain rivitalo tyyppistä majoitusta tuossa port el kantaun lähistöllä josta saisi vuokrata asunnon kahdeksi viikoksi.
Asunnon ei tarvitsisi olla mikään luxus vaan ihan perustasoa 2 hengelle. Parveke/patio olisi kyllä pakollinen.

Olen itse yrittänyt googlen kautta katsella noita vaihtoehtoja hieman mutta aika huonolla menestyksellä ainakin toistaiseksi.
Suuret kiitokset etukäteen jos joku osaisi auttaa!!!

Miten tuollaiset muuten yleensä maksetaan-luottokortilla??? entä jo ei ole luottokorttia??

1

748

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • asumaan tunisiaan

      halvimmat lennot saat deturin kautta tunisiaan monastirin kentälle,,suomesta lentää myös domina travelin lennot(ainakin joskus ennen) tunisiin,, haluaisin myös vuokrata asunnon tunisiasta mutta monastirista,,näin kyllä viimeksi siellä vuokrataan kylttejä paljon,,kyseltyäni hieman vuokran suuruutta niin kaksio on n,300-400 e kuussa,?????,tasosta en tiedä.jos haluat vain muutamaksi kuukaudeksi asunnon ,kysy pitkiä matkoja tunisiaan,,ne ovat aika edullisia,,, dominalla ja deturilla.. mut sen tiedän että marina cap hotelli monastirissa vuokraa huoneistojaan aika edullisesti myös...oli sit huoneistossa 1-4 hlö. hei kuka tietää enemmän sunhotels,net matkoista,,kuuluuko siihen vain pelkkä hotelli mut ei lentoja ??

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      53
      3906
    2. KALAJOEN UIMAVALVONTA

      https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar
      Kalajoki
      91
      2310
    3. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      45
      1982
    4. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      22
      1773
    5. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      28
      1516
    6. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      26
      1511
    7. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      15
      1162
    8. Metsästysmökki

      Metsästyskortti saapui. Lisäksi metsästysmökki varata!
      Kuhmo
      31
      1118
    9. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      109
      1074
    10. Emme voi elää velaksi, sanoi Riikka

      Valtionvelan odotetaan nousevan 86,3 prosenttiin bruttokansantuotteesta vielä kuluvan vuoden aikana. https://www.iltale
      Perussuomalaiset
      79
      1032
    Aihe