Onko Riiassa mahdollista mennä edullisesti kampaajalle, kosmetologille ja hierontoihin kuten Virossa? Nibkälaisia kokemuksia sinulla on?
kampaajalle ja hoitoihin
7
4439
Vastaukset
- tuuuuuui
On mahdollista. Asun nyt puolen vuoden ajan Riikassa. Itse olen leikkauttanut hiukseni n.12eurolla, puolentoista tunnin kosmetologi 15e. Hyviä kokemuksia palveluiden hinnoista. Toki on myös kalliita paikkoja, joissa samat hinnat kuin Suomessa.
- umppuli
Mistä niitä palveluita kannattaa ottaa? Mistä löysän ne edulliset paikat? Uskallanko myös värjäyttää hiukseni siellä? Ja paljonko se maksaa?
- kiitos etukäteen
Joo mäkin voisin ottaa vinkkiä noista, ton hintaisista kauneusjutuista. kerro toki lisää, missä ite käyt yms
paikkoja/osoitteita? itte oon menossa tammikuussa pitkäks viikolopuksi. - Expat
umppuli kirjoitti:
Mistä niitä palveluita kannattaa ottaa? Mistä löysän ne edulliset paikat? Uskallanko myös värjäyttää hiukseni siellä? Ja paljonko se maksaa?
"Mistä niitä palveluita kannattaa ottaa?"
Kampaamosta, otaksun. Suurin osa kampaamoista sijaitsee liikkeessä, jossa on tarjolla kampaaja- ja parturipalveluiden lisäksi erilaisia kauneudenhoitopalveluita.
"Mistä löysän ne edulliset paikat?"
Vanhankaupungin ja keskustan ulkopuolelta. Varaudu esittämään asiasi joko latvian tai venäjän kielellä.
"Uskallanko myös värjäyttää hiukseni siellä?"
Miksi et uskaltaisi? - Tuiiiiii
kiitos etukäteen kirjoitti:
Joo mäkin voisin ottaa vinkkiä noista, ton hintaisista kauneusjutuista. kerro toki lisää, missä ite käyt yms
paikkoja/osoitteita? itte oon menossa tammikuussa pitkäks viikolopuksi.Kauneushoitola ja parturi, mitkä mainitsin edullisiksi löytyvät molemmat Radisson Sas hotellin takaa. Hotellilta kävelee n.5min kyseisiin paikkoihon. Voin vielä käydä ottamassa paikkojen nimet ylös!
- ei omaa kokemusta
ole, mutta tässä linkki sivustoon jossa on monen liikkeen kotisivuja ja niistä löytyy hinnasto.
http://www.rigatourism.com/Riga/go/en/3589/en/DesktopDefault.aspx
Kun palaat matkalta niin voisitko tulla kertomaan kokemuksistasi, jos vaikka seuraavalla matkalla itsekkin kävisi... - ...
olen joskus viime kesänä kirjoittanut tänne kokemuksiani riian hoitoloista..silloin kävin pigmentoinnissa(kulmat), kampaajalla ja jalkahoidossa,ihonpuhdistuksessa kosmetologilla ja otin rakennekynnet..parin viikon päästä on varattu aika taas pigmentointiin (silmien rajaukset) riiassa..mutta tuossa linkkejä paikkoihin joista ainakin voin suositella:
dane:(rakennekynnet, halvat mutta äärettömän kestävät, siellä ei puhuta englantia ollenkaan)
diademas:(pigmentoinnit,halvalla hyvää jälkeä, pigmentoija-tyttö puhui välttävää englantia mutta jutteli kokoajan..mukava paikka) löytyy myös rakennekynsi-, kampaamo- ja kauneussalonkipalvelut
toi Skaistumkopšana on ilmeisesti joku kauneushoitola, frizētavas parturi/kampaamo.
http://www.klik.lv/nozare/skaistumkopsana
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Et siis vieläkään
Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k532434Hyvä että lähdit siitä
Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖291817Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa
Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt731511Olisitko mies valmis?
Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me2661420- 1381230
Yritin saada
Vastauksia mutta et voinut olla rehellinen ja kaiken kannoin yksin. Halusin kovasti ymmärtää mutta en voi enää ymmärtää.13990Kronikat..
Mikä hele… on tää yks kronikat mikä suoltaa facessa kaikkea julkaisua ja AINA samoista firmoista imatralla??? Eikö ne mu11983vieläkin sanoa voin...
💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos23978- 65965
- 68953