Hyviä ja huonoja puolia?
Mitä lisävarusteita olette ottaneet uuteen autoon?
Kiitos vastauksissa!
Mitä lisävarusteita olette ottaneet uuteen autoon?
Kiitos vastauksissa!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Itsellä on tuo Break II, 2.0- koneella ja Confort Dynamigue- varustuksella. Varustus on ihan ok, listan löydät vaikka Rellun sivuilta. Lisänä tähän minulla on automaatti- ilmastointi ja vakionopeudensäädin. En ole kokenut enää enempää varusteita tarvitsevani, tavaratilassa saisi olla tosin kunnolliset kuormansidontalenkit ja virran ulosotto.
Minimisetti johon kannattaa uudessa rellussa sijoittaa on vakionopeussäädin, 4*automaatti-ikkunat, itsestään tummeneva taustapeili sekä automaattipyyhkijät. Nuo eivät paljoa maksa lisää kun on joka tapauksessa laittamassa yli 20k€ uuteen autoon ja näistä on aivan oikeasti iloakin.
Sitten on pari lisäkivaa jota voi harkita jos lompakko kestää eli avaimeton käynnistys ja automaatti-ilmastointi.
Poppikoneesta en sano mitään mutta se perushärveli on aika onneton kaikkeen muuhun kuin radio-Suomen kuunteluun.
Eipä siitä yleisestä Confort -tasosta puutu oikeastaan mitään oleellista, itse otin ainoaksi lisävarusteeksi vakionopeudensäätimen, jota voin ehdottomasti suositella kaikille.
3 vuotta on menty ilman sanottavaa ongelmaa, mitä nyt nuo Nipponin poikien tekemät sytytyspuolst vaihdettiin. 136000 km mittarissa ja bensaa palaa sama 6,2 l/100 km kuin uutenakin siis varsin kohtuullisesti. Tosiaan tuo vakionopeuden säädin on laite josta en hevillä luovu ja on se jo hintansa tienannut nopeudenvalvonnan kautta.
Hienoa syysaikaa kaikille Rellukuskeille.