Energiamarkkinavirasto

Eipä tee energiamarkkinavirasto mitään, vaikka Fortum kaksinkertaisti siirtohintoja. Täysin turhana koko virasto pitäisi lakkauttaa.
1446
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ei tee, koska Fortumin johto on suojattu kaikilta vaatimuksilta ja niihin ei päde oikeudenmukaisuus. Valtion yritys ja sadat miljoonat annetaan siirtää yksityisiin taskuihin.

Aika hyvin suomalaiset suostuu tähän narussa kävelytykseen. Taas pokkana +8% hintoihin talvella ja Fortumin tornissa nauretaan omalle nerokkuudelle.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


turha laitos kirjoitti:

Eipä tee energiamarkkinavirasto mitään, vaikka Fortum kaksinkertaisti siirtohintoja. Täysin turhana koko virasto pitäisi lakkauttaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu