Tuolla alempana luin Q:n kirjoittamat 10 käskyä
ÄLÄ TAPA. Kysymys miksi sitten teurastetaan päähän ampumalla? Miksi eläimellä ei ole oikeutta elää ja kuolla luonnollisesti.
ÄLÄ HIMOITSE SITÄ TAI TÄTÄ.
ONKO LIHAN HIMO niin valtava, ettei pystytä odottamaan eläimen kuolemaa, vaan teeskennellään rakkautta ja sitten ammutaan päähän, että saadaan pian pannulle HIMOA TYYDYTTÄMÄÄN.
ÄLÄ TEE KUVAA. Miksi Jeesuksesta on tehty kuvia? Piirroskuvia, maalauksia, veistoksia, erityisesti kirkoista löytää ristiin naulitun Jeesuksen kuvia.
Onko selityksiä näihin kristityt, jotka olette vallanneet idän uskontojen palstan, puhumalla Jeesuksest joka välissä.
Palstan nimeksi voisi vaihtaa JEESUKSEN KARMA!
Miksi täytyy tappaa?
4
228
Vastaukset
- Heko-Heko
"ÄLÄ TAPA. Kysymys miksi sitten teurastetaan päähän ampumalla?"
Pelkän kinkun ottaminen jouluksi pilaisi possuparan joulumielen. Nykymenetelmä mahdollistaa nassukan osallistumisen joulupöytään.
"ÄLÄ HIMOITSE SITÄ TAI TÄTÄ.
ONKO LIHAN HIMO niin valtava, ettei pystytä odottamaan eläimen kuolemaa, vaan teeskennellään rakkautta"
Elävän ravinnon ravintolat eivät tarjoa monipuolista valikoimaa liharuokia eikä monikaan asiakas viitsi teeskennellä eläimen kuolemaa tai odottamaan eläimeen kohdistuvaa rakkautta. Siinähän tulisi nälkä.
"ÄLÄ TEE KUVAA. Miksi Jeesuksesta on tehty kuvia?"
Älä tee kuvaa siitä mitä tuo käsky tarkoittaa. Sekin kun menee mielikuvana pieleen.- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
eläinten tappaminen, myös karmasta
lyhytelokuva
https://www.youtube.com/watch?v=c1DcFmUrxUQ
7https://keskustelu.suomi24.fi/t/18368310/itamaisesta-filosofiasta-kiinnostuneille
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18221045/feminiinisen-palvonta-maailman-uskonnoissa---lansimaissa-vallitsevat-uskonnot-ovat-patriarkaalisia
Feminiinisen palvonta maailman uskonnoissa. Länsimaissa vallitsevat uskonnot ovat patriarkaalisia - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
eläinten tappaminen, myös karmasta
lyhytelokuva
https://www.youtube.com/watch?v=c1DcFmUrxUQ
7https://keskustelu.suomi24.fi/t/18368310/itamaisesta-filosofiasta-kiinnostuneille
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18270171/vaikka-saatanana-on-allegoriaa-niin-kuitenkin--saatanan-(kalin)-omaelamakerta
Vaikka Saatanana on allegoriaa, niin kuitenkin: Saatanan (Kalin) omaelämäkerta
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1486217
- 431634
Klaukkalan onnettomuus 4.4
Klaukkalassa oli tänään se kolmen nuoren naisen onnettomuus, onko kellään mitään tietoa mitä kävi tai ketä onnettomuudes361245- 45988
Ukraina ja Zelenskyn ylläpitämä sota tuhoaa Euroopan, ei Venäjä
Mutta tätä ei YLE eikä Helsingin Sanomat kerto.320963Kolari Klaukkala
Kaksi teinityttö kuoli. Vastaantulijoille ei käynyt mitenkään. Mikä auto ja malli telineillä oli entä se toinen auto? Se45883Ooo! Kaija Koo saa kesämökille öky-rempan:jättimäinen terde, poreallas... Katso ennen-jälkeen kuvat!
Wow, nyt on Kaija Koon mökkipihalla kyllä iso muutos! Miltä näyttää, haluaisitko omalle mökillesi vaikkapa samanlaisen l13879Kevyt on olo
Tiedättekö, että olo kevenee kummasti, kun päästää turhista asioista tai ihmisistä irti! Tämä on hyvä näin <384846Toivoisin, että lähentyisit kanssani
Tänään koin, että välillämme oli enemmän. Kummatkin katsoivat pidempään kuin tavallisesti toista silmiin. En tiedä mistä14837Olisinpa jo siellä, otatkohan minut vastaan
Olisitpa lähelläni ja antaisit minun maalata sinulle kuvaa siitä kaikesta ikävästä, tuskasta, epävarmuudesta ja mieleni75835