Majoitus Reykjavikissa?

Don Ron

Mikä olisi edullinen hotelli tai motelli Reykjavikissa? Tarkoitus olisi viipyä neljä päivää.

7

1918

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kola

      Miten olisi hostelli? Ne on ainakin halpoja ja yleensä aivan hyviä paikkoja. Islanti on aika kallis maa että budjetinkin kannalta hostelli vois olla paras ratkaisu. Ootko jo vieraillu www.hostels.com sivuilla? Sieltä saattais löytyä....

    • jepj6486
    • edullisia hotelleja
    • ollut islannissa

      Itse olen ollut pari kertaa Salavtion army questhouse, ihan keskustassa, aika vaatimaton mutta varmasti halpa!

    • River_

      Eli tossa on kaksi hyvää vaihtoehtoa. Kummassakin Dormisänky maksaa vähän yli 2000 isukkia. Pelastusarmejan yömaja sijaitsee keskustassa aivan baarien lähellä joten jos meinaa pään vetää täyteen niin sitten kannattaa suosia pelastusarmeijaa. Jos taas meinaat kiltisti viihtyä mukavassa hostellissa ja jatkaa matkaa aamuisella kannattaa suosia Youth Hostellia. Paikassa on oma siisti keittiö, videotykki, ja ilmaiset nettipäätteet.

      Hostellin pihalla on myös Commando -majoitus eli telttaparkki. Tosin olisi hauska nähdä miten teltta pysyy paikallaan 40m/ sec tuulessa.

      • ollut

        H`Jees, teltta pysyy maassa niin kauna kun sisäällä nukkuu 2 ihmistä, kokeiltu on!

        Itse olen ollut kahdesti savation army guesthousessa, hyvä sijainti! Kerran siellä Youth hostelissa. Kumpikin menettelee jos ei ole kovin vaativa majapaikan suhteen.


      • edellinen
        ollut kirjoitti:

        H`Jees, teltta pysyy maassa niin kauna kun sisäällä nukkuu 2 ihmistä, kokeiltu on!

        Itse olen ollut kahdesti savation army guesthousessa, hyvä sijainti! Kerran siellä Youth hostelissa. Kumpikin menettelee jos ei ole kovin vaativa majapaikan suhteen.

        Näköjään en osaa kirjottaa, hyvää ötyä...


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

      Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
      Maailman menoa
      149
      2013
    2. Israel euroviisujen 2.

      Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is
      Luterilaisuus
      305
      1707
    3. Persujen puoluekokous 2026

      Missä ja Milloin pidetään ?
      Maailman menoa
      93
      1557
    4. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

      Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
      Ikävä
      200
      1190
    5. Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?

      Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois
      Maailman menoa
      76
      1182
    6. Mikä se viehättävin

      Asia on kaivatussasi?
      Ikävä
      67
      1140
    7. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      22
      1027
    8. Mikä kaivatussasi

      Viehättää ulkoisesti ja mikä sisäisesti?
      Ikävä
      48
      997
    9. Rakas nainen ymmärsin

      Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl
      Ikävä
      73
      946
    10. Minkä näköinen

      On kaipaamasi henkilö🤔
      Ikävä
      45
      927
    Aihe