olen joka päivä ottanut 500mg vitamiinitabletin useamman vuoden ajan ja olen kärsinyt 2-3 kertaa vuodessa todella sitkeän flunssan. mitä tästä voi päätellä? c-vitamiinivalmisteet ja muut on pelkästään rahastamista varten.
c-vitamiinit pelkkää rahastusta
asölkvxz,
9889
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
että ei se c-vita auta vastustuskyvyn parantamiseen. VOI lievittää pahaa flunssaa suurina annoksina nautittuna....
Ajatelkaa, kuinka paljon muuta hyötyä on syöda C-vitamiinia. ( eli ottaakapa selvää)
Todella tärkeä vitam. terveyden kannalta. Kannattaa syödä!
sanottu ! Hieno johtopäätelmä ! Jos kerran flunssa on tullut kaikesta huolimatta niin...
ihan selvästi sinun kannattaa lopettaa c-vitamiinin syöminen kokonaan ja kannattaa harkita myös muiden vitamiinien syömisen lopettamista:)
vuodessa olisitkaan mahtanut saada ilman C-vitamiinia?
Jos kaikki ajatelisivat kuten sinä, päitäisi vaatia lopettamaan kaikki lääkkeet jotka eivät kerralla parana kaikkia tauteja. Esim. masenuslääkkeet eivät tehoa 40 prosenttiin masentuneista. Psykoterapiakin autaa vain joka toista potilasta. Vaadi ihmeessä Kelaa lopettamaan niiden korvaaminen!
Pöpö voi olla myös virusperäinen ja silloin siihen ei tehoa kuin aika.
Osta Lidlin c-vitamiinia 1 euroa 20 tablettia. Ei se nyt ainakaan rahastusta ole.
paitsi antivir tuote luontaiskaupast tehoaa viruksiin se on toimiva
paskapuhetta että C-vitamiini estää flussan. Sitä ei ole vielä tänäkään päivänä todistettu. sen sijaan sinkki kyllä estää. Ja sen on tosi.
älä sitten syö mitään vitamiineja ota lautasmalli ison pääsi eteen ja ole onnellinen sen kans!