Olen kuolleena

Mitä sanoisittekaan
jos tietäisitte,
että näitä sanoja lukiessanne
olen kuolleena.

Nämä sanat annoin toiselle,
joka kirjoitti ne tänne
toivon teille hyvää
yli rajan hämärän.

Ystäväni kuoli eilen ja päätin julkaista hänen runonsa.
3245
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

mutta toivon hälle turvallista matkaa...

Äänestä

viettämällä hiljaisen hetken.
;(

Koeta Sinä jaksaa.

Äänestä

Kerro terveisiä!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ääni rajan takaa kirjoitti:

Mitä sanoisittekaan
jos tietäisitte,
että näitä sanoja lukiessanne
olen kuolleena.

Nämä sanat annoin toiselle,
joka kirjoitti ne tänne
toivon teille hyvää
yli rajan hämärän.

Ystäväni kuoli eilen ja päätin julkaista hänen runonsa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu