Ensi kerran tunsi myötähäpeää tämän etelänmatka tehtävän kera. Aika hyvin väki kuitenkin rooleihin heittäytyi.
Päivän jakson leikkaus oli selvästi tehty niin, että Jaakko kuvattiin neuroottisena vaikenijana. Näin voidaan vaikuttaa äänestäjiin aika näppärästi.
Päivän jakson leikkaus oli selvästi tehty niin, että Jaakko kuvattiin neuroottisena vaikenijana. Näin voidaan vaikuttaa äänestäjiin aika näppärästi.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Leikkauksessa useita lähikuvia Jaakosta vaivaantunut ilme naamalla.
Jaakko itsehän ne ilmeet teki, vai oliko tuotantotiimi kääntämässä suupieliä alaspäin? Ohjelmassa kuvataan aitoja ihmisiä, sellaisina kun ne on. Jaakko on ollu koko tuon ajan tuolla samanlainen, on vaivautunut eikä kuulu porukkaan. Se ei todella näytä nauttivan olostaan talossa, eikä kyllä siellä vetäytyvällä käyttäytymisellään edes ansaitse olla. Toivotaan siis että tippuisi, ei jaksais katsella tuollaista hiljaista hiirulaista jolla ei mitään annettavaa taloon.
oletko katsellut jaakon toimia 24/7 vai oletko puhtaasti leikkaajien antaman kuvan armoilla? kyllä sinustakin saataisiin leikattua hiirulainen valtakunnalliseen lähetykseen, jos niin haluttaisiin, puhuisit sitten kuinka paljon tahansa.
Vaikee saada kuvakulmaa, missä Jaakko loistais.
24/7 seurasin koko eilisen päivän, joten tiedän mistä puhun.
Totta! Oletan että BB eilisen päivän aikana kyseli pk-huoneessa Jaakon fiiliksiä mm. viikkotehtävästä, ja ehkä sitä miksi se on ollut tavallista hiljaisempi aamupäivästä alkaen. Mitään selitystä ei kuitenkaan tullut. Näyttivät vain että Jaakko ei saa sanoja suustaan, ei tunnu nauttivan viikkotehtävästä samalla tavalla kuin muut(=on siinä täysin hukassa) ja on yleisesti ahdistunut. Reilua, tuotanto! Todella reilua, prkl.
Ai, että tuotanto pelaa.. justjust! Siellä kuvataan niitä ihmisiä juuri sellaisena kuin ne on! Jos joku on naama norsun vitulla syystä tai toisesta, niin silloin sitä kuvataan, TOTTAKAI! Ihmiset siellä talossa voivat täysin vaikuttaa siihen, miltä näyttävät eikä tuotanto. Ja jos epäilyttää niin aina voi katsoa 24/7.
Ollaampa rehellisiä.
on saanut hänet hyvin hiljaiseksi. Kaarlo kun lähti niin se oli kova takaisku Jaakolle.
Elämässä mennään eteenpäin, eikä jäädä junnaa paikalleen.
Yleisö ei kauan mykkiä kattele.
huomisessa koosteessa, olen varma että tuotannolla on sormensa pahasti pelissä! Kaveri on petrannut tänään mielettömästi, etenkin illalla. Vitsit ovat loistavia joille kaikki nauravat, toisin kuin Kakin paskavitseille. Ja tuo kun Jaakko äsken lauloi, niin siihen se eläytyi oikein tunteella. Siinä saatiin esimakua mitä Jaakko oikeasti on. Huomisesta karaokesta tulee mielenkiintoinen.
eli se on kuullut nimeämisestään ja alkaa nyt keinolla millä hyvänsä pysyä talossa ku haluu sen 50000e. äänestetään jaakko ulos!
Kaarlo lähti. Jaakolle kova paikka. Tarvitsee yhden asukkaan "parhaaksi" kaveriksi. On nyt rohkeampi, koska lähestyi Ollia. Ketähän Jaakko arkailee? Muutama asukas sisällä....vapautui ulkona.
Jaa kuka asukkaista vapautui ulkona? En ole nähnyt yhdenkään siviilihaastattelua..
Onko jotkut todella muuttuneet päästyään talosta?
kyllä jaakole tuli lähtö kämpästä ja ihan oikein
nimesivät Jaakon äänestykseen, ei liene kyse muusta kuin Jaakon omasta vetäytymisestä ja hiljaisuudesta. Asukkaat eivät halua sellaista taloon, miksi siis yleisökään? Mielestäni oikeat tyypit ovat äänestyksessä, ja vaikken Miasta erityisemmin pidäkkään, on hän sentään Jaakkoa enemmän paikkansa ansainnut ja edes yrittää tutustua ja tehdä oman osuutensa. Jaakko taas ei ole viikon aikana tehnyt yhtään mitään ellei Big Brother ole erikseen häntä siihen määrännyt. Täysin tylsä ja turha tyyppi talossa, toivottavasti ihmiset älyää äänestää Jaakon nyt pois. Kyllä sitä Miaa vielä yhden viikon pidempään jaksaa katsella, se on kuitenkin seuraavassakin äänestyksessä ja tulee putoamaan täysin varmasti.
Jaakkoa taas ei välttämättä enää nimetä ellei se nyt putoa, kun asukkaat katsovat Mika-syndrooman toistuneen (söpöllä pojalla paljon teini-faneja), eivätkä enää nimeä sitä uudelleen. Sittenpä oiskin hauska katsoa jotain Jaakkoa talossa loppuun asti, joka ei saa sanaa suustaan ja on todellakin TYLSÄ!
Alkuperäisessä komentissani ei ollut tarkoitus arvioida Jaakkoa vaan selkeää tapaa millä eilisessä jaksossa hänen passiivisuuttaan nostettiin esiin. Mies tietysti toimii niin kuin toimii.
Tuotannossa on varmasti myös huomattu passiivinen rooli ja nyt sitä alleviivataan katsojille jotta Jaakko saadaan varmasti ulos. Talossa lienee kymmeniä kameroita, joten tarjolla on valittavaa materiaalia vuorokauden ajalta satoja tunteja. Jos siitä on nostettu esiin moinen otos Jaakon tuijotteluja, se ei ole sattumaa.
Näin se toimii.
mutta kukaan muu ei tuijota yhtäpaljon, vaan osaa puhuakin välillä. Jos asukkaista kaikki jotka antoi ääniä Jaakolle, sano selitykseksi henkilön passiivisuuden ja hiljaisuuden, niin kyllä sillon on vikaa muussaki ku tuotantotiimissä! Molemmat ulos, mut Jaakko ensin!