Marion Rungin kihlattu ja pitkäaikainen elämän kumppani Tapani Jaakkola kuoli viime viikonvaihteessa syöpään. Lämmin osaanottoni.
Marionin elämänkumppani on poissa
mimmi...
7801
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Marionin elämässä on ollut näitä vastoinkäymisiä vaikka kuinka. "Hyvästi yö" kappale kertoo erään synkän vaiheen päättymisestä. Nyt tuli taas takaisku. Toivottavasti Marion kestää! Vaikka on masennuksiakin ollut, ei ole niillä julkisuudessa mekastanut.
Tauti toi syöpä. oliko 2 kk sit todettu ja nopeasti noutaja tuli. otan osaa . jaksamista surun keskellä läheisille.
Syvin osanottoni surussa. Toivon silti, että jaksat laulaa.
Ei sitä osaa muutakaan sanoa,voimia Marion.
minä menetin kesällä mieheni ,syöpä vei voiton. toivon sydämestäni sinulle voimaa jaksamiseen ja pikku hiljaa saada "elämästä otetta" kaiken surun keskellä.sanat ei tässä tilanteessa riitä kertomaan kaikkea.
Surussasi mukana Marion, onneksi otat elonmyrskyt asiallisesti, kiitos kun jaksat murheesta huolimatta viidyttaa!
Ei mikään voi syvemmin koskettaa
kun käsi rakkaan kädestä irtoaa.
Voimia ja jaksamista Marion!