Huonoimmat joululaulut

Enkuli83

Täällä kysellään parhaimmista joululauluista, niin ajattelinpa kysellä puolestaan mikä on teidän mielestä hirvein/huonoin joululaulu?

Omasta mielestäni Juice Leskisen, Sika, kappale on aivan hirveä. Jos vaan joulun alla kuuluu radiosta kyseinen kappale, niin kylläpä vaihtuu kanava äkkiä.

13

4237

    Vastaukset 13

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Muijaperhana

      "Porsaita äidin oomme kaikki" on aivan järkyttävän ärsyttävä. Varsinkin sen jälkeen, kun kerran, taisi olla parisen viikkoa ennen joulua, heräsin noin klo.3 yöllä ja huomasin päässäni soivan tämän laulun. En meinannut millään saada unta, ja porsaat vain pyörivät päässä. :)

    • nelikon äiti

      Minusta on huonoin Kettu juoksi yli järven.Ei siis mitään jouluista.

      • Enkuli83

        No onkos tullut kesä -kappale on kans todella huono. Eihän tuo kappale liity millään tavalla ensinnäkään jouluun.


      • KISS
        Enkuli83 kirjoitti:

        No onkos tullut kesä -kappale on kans todella huono. Eihän tuo kappale liity millään tavalla ensinnäkään jouluun.

        Itse asiassa jos tutustuu No Onkos Tullut Kesä-kappaleen sanoituksiin, huomaa että kyseessä on todella jouluinen biisi. Oikeasta kesästähän siinä ei kerrota, biisin "kesä" on vertauskuva joulun lämmölle ja joulukuusen vihreydelle jne.


    • *joulutonttu*

      Sika - biisi on kaikkien aikojen tyhmin joulu -biisi! Ei mitään joulutunneltaa maa kun sitä kuuntelee...

    • Anonyymi

      "Mummo" on ollut tähän asti olemattominta kuultavaa kunnes kuulin radiosta jonkun uuden, jossa laulettiin kertosäkeessä ärsyttävästi "muistatko sen" tai " kai muistat sen". "Varpunen teki sitätätä - kai muistat sen? Kansa kokoontui lasta juhlimaan - kai muistat sen" yms... Aina nämä vaan paranee.

    • Anonyymi

      Joku uusi on nyt ilmestynyt jota en ainakaan tunnistanut ja nimeä tiennyt. Mies valittaa siinä laulussa miten elämä on niin surullista. Ei tullut hyvä tunne siitä yhtään vaan kauhee olotila.

    • Anonyymi

      Tarja Lunnas - Joulumieli
      Suvi Teräsniska - Hei mummo

    • Anonyymi

      Sikabaari.

    • Anonyymi

      Avasin Jouluradion perus-/pääkanavan. Kanavan vastuuhenkilöt on viime vuodesta vaihtuneet ja soittolistaa on uudistettu isolla kädellä. Laatu on siinä samalla vedetty pöntöstä alas. Viime vuosina ei ole tehty yhtään ikivihreäksi kelpaavaa joululaulua.

      Jouluradion onneksi pääkanavan rinnalla on teemakanavia (mm. Happy Holidays) ja niiden soittaman musiikin parissa kyllä viihtyy.

    • Anonyymi

      Kettu juoksi yli järven on skeidoin jouluzipale. Aneeminen ja jonninjoutava. Sehän on toki tehtykin ihan vitsillä, muistaakseni teekkarit tehneet sen. Mutta se otettiin tosissaan ja tuloksen tiedämme😂

      Muita huonoja joululauluja on:
      -sytytän punaisen kynttilän (aihe, sanamuodot, kaikki)
      -Porsita äidin oomme kaikki (ehkä isä syö meidät, setä teurastaa)

    • Anonyymi

      Kummeli hampaat.
      Rittaa, riitaa riitaa.

    • Anonyymi00015

      Näin sydämeeni joulun teen, täyttä teeskentelyä koko joiku.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      on parasta?
      Ikävä
      79
      1100
    2. Mitä haluaisit sanoa hänelle?

      Jos joskus kohtaatte?
      Ikävä
      104
      1075
    3. haluaisin paljastaa

      Kuka tämä :/ on
      Ikävä
      67
      512
    4. Olen jo oppinut tuntemaan

      sinun kirjoitustyylisi
      Ikävä
      47
      483
    5. Taiteiden yö

      Kuhmon taiteiden yössä tapahtui. Tsat satss saaatts... Ja Sammon takoja... Tsat satss saaatts...
      Kuhmo
      8
      446
    6. Nainen, onko se nalle hehkuttelija poistunut keskuudestamme?

      Ei ole näkynyt, joten onkohan. R.I.P :/
      Ikävä
      112
      441
    7. Hyvää yötä kaipaamalleni

      Vanhwmmalle naiselle, olet rakas❤️❤️
      Ikävä
      13
      440
    8. Mikä kaivatussasi

      on pahinta?
      Tunteet
      42
      422
    9. Et vaan tajua

      Että rakastan sua
      Ikävä
      15
      396
    10. Kysymys palstalaisille: kuinka moni nainen sietää miehen "pakkomielteistä" sekaantumista elämäänsä?

      Siedättekö tai sietääkö teidän naisenne miehen "pakkomielteistä" sekaantumista naisen harrastuksiin, ulkonäköön, työhön
      Sinkut
      83
      391
    Aihe