Marraskuulla lähtö kyseiseen hotelliin. Olen harkinnut puolihoidon ostamista viikoksi. Oletteko olleet Porto Mare tai muissa Porto Bayn hotelleissa puolihoidolla?
Recidence Porto Mare
Santtu
3624
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Kyseinen hotelli on loistava valinta. En ole koskaan majoittunut Porto Bayn hotelleihin ( on omat vakipaikat), mutta tunnen kyllä myös nämä kysytyt hotellit. Puolihoidossa ei ole varmaan mitään pulmaa. Toisaalta Porto Maressa on Recidenssipuolella aivan mahtava keittiövarustus, jolloin myös aterian omavalmistus käy hyvin päinsä. Samassa rakennuskompleksissa sijaitsee myös supermarket, josta saa edullisesti ruuan raaka-aineita. Jos kokkia ei ole seurueessa tahi hänen annetaan lomailla, niin samassa korttelissa sijaitsee kerrotun mukaan kaupungin paras pitzeria, itämainen ravintola ja pari muuta "syöttölää". Lisäksi muutaman sadan metrin etäisyydellä sijaitsee kymmeniä nälänsammutuspaikkoja.
Itse pidämme parhaina kotiruokia myös Madeiralla, mutta jos vaihtoehtoina olisi puolihoito tahi muualla ruokailu, valitsisin aivan uteliaisuuttani "ulkoruokinnan".
Hei, minäkin olen lähdössä Porto Mareen puolihoidolla, tosin vasta keväällä. Oletko lukenut tripadvisor.com -sivujen hotelliarvosteluja. Sinne taitavat tosin kirjoittaa pelkästään britit. Kommentit ovat kuitenkin positiivisia, ruuastakin. Hyvää matkaa sinulle!
Osoitteessa http://plaza.fi/matkalaukku/keskustelu/t1560418
kerrottiin, että hotelli Porto Maren vieressä olisi rakenteilla uusi hotelli. Onko kenelläkään kokemuksia tai tietoja siitä? Häiritseekö paljonkin lomailua lähialueen hotelleissa? Tiedättekö kauan rakentaminen kestää?