Rotuaiheista tavaraa?

Dalmatialaisen omistaja löytää takuulla rotuunsa liittyen ihan mitä tahansa pussilakanoista teekuppeihin. Mutta entä juuri sinun rotusi, löytyykö mitään rotuaiheista? T-paitoja, mukeja, pyyhkeitä, mitä vain? Mitä rotuaiheista ja minkä rodun tavaraa toivoisit löytäväsi, etkä ole löytänyt?
10491
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

kun selailee niin melkein mistä vaan rodusta löytyy ja rotuyhdistyksiltä myös.Pyreneittenmastiffi tavarat on silti huomattavan harvinaisia,mutta aina joskus jostain osuu silmiin =)

Äänestä

paljon mitään kun sattuu olemaan niin harvinainen rotu kuin manchesterinterrieri!

Äänestä

Autotarrakin saatiin vanhan herran tyttären emännältä lahjaksi, tuo tarra oli tilattu joskus tsekeistä ja se oli jäänyt heillä ylimääräiseksi.

Äänestä
  • hakuun rotusi nimi ENGLANNIKSI ja vaikka shirt,melkein kaikista alkaa sillä löytyä sivukaupalla rotutavaraa ja postikulut on välillä tosi pienet että niitä ei kantsi pelätä =)

    Äänestä

  • old_profile_25873 kirjoitti:

    hakuun rotusi nimi ENGLANNIKSI ja vaikka shirt,melkein kaikista alkaa sillä löytyä sivukaupalla rotutavaraa ja postikulut on välillä tosi pienet että niitä ei kantsi pelätä =)

    sivulta?
    http://www.doggiftshop.com/gift-shop/index.php/cPath/28

    Äänestä


  • Mummo73 kirjoitti:

    mutta googlaamalla löytyi jotain pientä mutta erittäin nihkeesti.

    roduista olen löytänyt ihan hirveästi tavaraa..

    Äänestä

Meidän rodustamme kyllä löytyy vaikka tavaraa jos jonkinmoista.
Lapselle olen etsinyt rottweiler-pukua. Siis sellaista naamiaispukua kun on pupuja sunmuita.
Sellaista en ole löytänyt.
Olisivat niin söpö pari vierekkäin köllötellessään kaksi äidin kultaa! : )

Äänestä

Tai itse en ainakaan ole löytänyt.

Suomessa ei rotua löytynyt edes eläinlääkärin tietokoneen rotulistasta, täällä sentään rotu "tunnetaan". :D

En ole sen kummemmin mitään etsinyt, mutta toki olen sen verran katsellut, että olen huomannut olevan todella harvinaista löytää mitään. Mutta T-paitoja, tarroja, mukeja, pyyhkeitä, julisteita, suklaakonvehtirasioita, hiirimattoja... ym ym voi nykyään tilata itse ja lähettää omia kuviaan. Jos jotain semmoista haluan, haluan siihen oman koirani kuvan, en ketä tahansa saman rodun edustajaa.

Äänestä

ovat sitten sitä mallia, missä korvat ja häntä typätty ja niitä mä en halua. luomukorvia tosi vähän.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


puuttuvat rodut kirjoitti:

Dalmatialaisen omistaja löytää takuulla rotuunsa liittyen ihan mitä tahansa pussilakanoista teekuppeihin. Mutta entä juuri sinun rotusi, löytyykö mitään rotuaiheista? T-paitoja, mukeja, pyyhkeitä, mitä vain? Mitä rotuaiheista ja minkä rodun tavaraa toivoisit löytäväsi, etkä ole löytänyt?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu