kuka on Iisalmen paras vahtimestari ja mix?
Kertokaa..
"kyselijä"
203783
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
sieltä
ehottomasti 80-luvulla entinen sven tuuvan portsari Eronen. Oli älyttömän tarkka, sisään pääsy ravintolaan ei ollut kellekäään varmaa. Jonossa oltiin kiltisti kuin koulupojat.
muistaa moni muukin sen kusipään, verotti kunnolla svenin asiakaskuntaa.
Onneksi se on jo eläkkeellä.
Paskan tärkee se on vieläkin, ei taija ite uskaltautua Iisalmen rafloihin, saattas tulla vaikka turpaan.
Leso PASKA, pystyyn paskannettu lapamato koko jätkä saatana.
kympillä!
Oi niitä aikoja!
hakannut turpaan,--- paraskin rellukka.
Seurahuoneen Mäkisen Ville,herrasmies viimesen päälle..niin ja mieleen on jäänyt Kolme Härkää ja se tiukasti rappujen ylätasanteelta tihrustava mummmeli.."Ei kadulta vessaan!" :D
legendaarinen, vähän liiankin kanssa.
En tiedä vittumaisempaa portsaria kuin hän oli, toimi aivan mielivaltaisesti, sisään pääsi pärstäkertoimen mukaan.
Kyllä Eronen oli paras portsari. Minäkin tykkäsin miehestä niin paljon,että pihaparkissa päästelin Volvosta kaikki venttilit irti. Talletin ne likakaivoon , kivasti kilahti,kun putos. Liekö venttiilit vielä kaivossa?
Hyvää syksyn jatkoa Eroselle !
toi oli ihan oikein sille mulperille.
paras ja ystävällisin ja asiallisin... eli be bopista K.M
Pennas-Pekka Seurahuoneella vanhaan hyvään aikaan.
tulisesti.Näen vieläkin unia noista ajoista.
kyllä se on caven portsari.. se sekurilla oleva mies.
Nyt taitaa jepjep kertoo omia likaisia fantasioitaan.
se sekundamies.
Kyllä Eronen oli mies paikallaan.
ja jäpiä uuvestaa.
jep jep jep!
Kalevi paras ja niin ihq... XXX ;o)