Minä pelkään hieman isoja rekkoja. Jos kävelen jossain tiellä missä menee paljon autoja ja ohitseni menee rekka tulee pieni paniikki. Onko tähäv vaivaan jotain parannusta?? Onko muilla vastaavanlaisia pelkoja??
Outo!!
Outo(ko)??
3437
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
joopa..sama täällä..tulee sellanen "kauhun tunne"että mitä jos tuo ilmavirta vetäiski mut mukanaa ja jäisin rekan murskaamaksi hyi,kamalaa!! Onhan sellasta tapahtunutki että ilmavirta on vetäny mukanaa tien reunassa ajelleen mummelin, tuli aika rumaa jälkee...Kyllä mua pelottaa muuten ihan tollanen suojatien ylityski..tuolla ku on kaikenlaista ajelijaa..ja mulla tosihyvä mielikuvitus aina niinku sillee että "mitä vois käyä"
Jutelkaahan ihmiset sille psykiatrille. Jokkos?
Hei !Kyllä tuo minusta vaikuttaa aivan normaalilta itsesuojelu vaistolta. Ei siis syytä huoleen!! Ennenmin olisin huolissani ,jos tuo vaisto ei pelaisi. On mielestäni aivan normaalia käytöstä pelätä ohikiitäviä vauhdilla ajavia rekkoja....sitä paitsi ,saattaahan se ilmavirta vetäistäkin mukanaan