veri

miltä näyttää veri ulosteessa?itsellä väliin paperisssa verta ja peräaukkoa kirvelee,ulosteessa semmosia mustia pisteitä.mitä mieltä
2509
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

joko vuotavat peräpukamat tai haava rectumissa eli peräsuolessa.
mutta kokeile esin sherbroktia joko voiteena tai peräpuikkona se usein auttaa.
veri voi olla kirkasta..tai tummempaa riippu ihan mistä kyseinen vuoto johtuu.

Äänestä

kannattaa lääkärillä tutkituttaa vuodon syy.

Peräpukamalta tai haavaumalta oireesi (kirkas vähäinen verenvuoto) kuulostaa, mutta ne "mustat pisteet"..?

Jos verenvuoto on syvemmällä suolistossa, on ulostettu veri tummaa - silloin ei kannata ihmetellä, vaan ottaa ajoissa selvää asiasta:)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kuinka on kirjoitti:

miltä näyttää veri ulosteessa?itsellä väliin paperisssa verta ja peräaukkoa kirvelee,ulosteessa semmosia mustia pisteitä.mitä mieltä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu