Welhon kaapelissa

ohjelmaoppaasta puuttuu usein tietoja. Nyt on kaikki vaan esim. eilen illalla puuttui puolet. Signaalit ovat melkein tapissa ja kokeiltu kahdella laitteella.
Onko yleinen häikkä vaiko talokohtainen ????
3282
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

oli vastaava ongelma kesällä, mutta korjaantui kun otin töpselin hetkeksi seinästä. Kaipa sinne laitteen piireihin oli kertynyt niin paljon kuraa, että vehje meni sekaisin ja piuhan irroittamisen jälkeen se normalisoitui.

Digibokseissa johdon seinästä ottaminen on vastaava yleislääke kuin intissä Buranan jakaminen vaivaan kuin vaivaan, vaikka olisi jalka poikki. Tosin sillä erolla, että digilootissa siitä on oikeasti apua.

Äänestä
  • ilmiö on kahdessa laitteessa samaan aikaan. Luutavasti koko talossa kaikilla ja luultavasti koko kaupungissa missä vain on welhon kaapeli.
    Sen tiedän jotta epg aukeaa hitaasti. Kyllä minuutissa pitäis kaikki tiedot ilmestyä. Vaan ei tule edes tuntienkaa kuluessa.

    Äänestä

  • EPG kirjoitti:

    ilmiö on kahdessa laitteessa samaan aikaan. Luutavasti koko talossa kaikilla ja luultavasti koko kaupungissa missä vain on welhon kaapeli.
    Sen tiedän jotta epg aukeaa hitaasti. Kyllä minuutissa pitäis kaikki tiedot ilmestyä. Vaan ei tule edes tuntienkaa kuluessa.

    No niin.... EPG lähetetään aina verkossa sellaisenaan, kuin mitä operaattori kanavayhtiöltä saa. Eli oper. ei korjaile EPG:tä. Joskus (siis harvemmin)EPG:n puuttuminen on operaattorista kiinni. Ja tietysti jotkut paskat boksit ei suostu EPG:tä kunnolla näyttämään...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


EPG kirjoitti:

ohjelmaoppaasta puuttuu usein tietoja. Nyt on kaikki vaan esim. eilen illalla puuttui puolet. Signaalit ovat melkein tapissa ja kokeiltu kahdella laitteella.
Onko yleinen häikkä vaiko talokohtainen ????

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu