silmukoiden poimiminen

Heippa kaikki!

Miten sukassa saa kantapään jälkeen silmukat poimittua ilman kauheita reikiä? Ja saako ne helposti neulottua umpeen kun en jaksais purkaa sinne asti. Nimim. liian innokkaasti eteenpäin neulova tohelo :)
2318
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Älä poimi koko silmukkaa vaan puolikas, siis vain yksi lanka. Jos et neulo kauhean paksusta langasta, voit ottaa puolitoista silmukkaa. Kun et jaksa purkaa, ota tylppä parsinneula ja ompele sillä lailla siksakkaamalla kolot umpeen.

Olen käyttänyt itse näitä kaikkia keinoja. Nimim. "Se Toinen Tohelo". :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


silmukka kirjoitti:

Heippa kaikki!

Miten sukassa saa kantapään jälkeen silmukat poimittua ilman kauheita reikiä? Ja saako ne helposti neulottua umpeen kun en jaksais purkaa sinne asti. Nimim. liian innokkaasti eteenpäin neulova tohelo :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu