Kertokaapa kokeneemmat, että millä annoksella ja millä lääkkeillä saa hengen pois varmasti?
tappoannos lääkkeitä?
asiastaan varma
5656
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
oikeutta antaa neuvoja kysymykseesi. Olisiko mitenkä mahdollista tietää minkä asian/elämäntilanteen takia olet tuollaisen päätöksen tehnyt? Täällä itsekin ponnistelen selvitäkseni erilaisista ongelmistani joita on mielestäni tullut yhden ihmisen osalle ihan liikaakin. On ollut koulukiusaamista, traumaattisia lapsuuuskokemuksia joiden myötä ahdistus, masennus, paniikki, yksinäisyys ja jonkinlainen "lämätön elämä"-tilanne. Onks Sullakin jotain näistä, joiden vuoksi katsot ettei olisi muuta ratkaisua kuin itsemurha?
Luulisin, ettei millään käsissä saatavilla(3. kuukauden annos) mielenterveyslääkkeillä
mistähän tuo kokemus tehdyistä itsemurhahommista mahdollisesti olis peräisin ?
eivät taida mun ymmärryksen mukaan olla enää huutelemassa.
voithan käydä sairaalan "vihannesosastolla" kyselemässä, että millä annoksella yrittivät. ehkä siellä joku pystyy kommunikoimaan, vääntää vaikka paskat vaippoihinsa kommenttina.
mene lenkille ja lopeta päihteet, siitä se elämä saattaa alkaa.
Kukaan ei kerro ja respalla ne ei sulle mtt:stä sellaisia edes kirjoita. Kokemuksesta nyt vaan tiedän, ettei sellaista ole.
et se siitä.