huumekaruselli

No niin, nyt saadaan taas huumehelvetti käyntiin
kun pari narkkaria on löydetty kuolleena.
Missä ne muka muuten luuraa? Onko virkavalta sokea??
32031
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

eeeeeeeeeeeeeeeeeeikköööööööööööööööööö?

Äänestä
  • bisnes is business

    Äänestä

Pahasti näyttää kyllä siltä että Salon huumekulttuuri saa ihan uutta potkua kun uusi plaza valmistuu. Voin jo nähdä sauhuttelevien sateenkaaripipojen valtauksen uudella metroasemalla. Ainoana positiivisena asiana näen, että Muurlan lasipuhaltamo saa noin 60000 lasipiipun tilauksen ja vanha maljakkovalikoima saa poistua uuden trendin tieltä. Varsinkin viikonloppuna baarista lähtiessäni ja kulkiessani pääkatua keskellä örveltäjien kovinta karnevaalia, minut valtasi suuri suuttumus että häipyykö tämä perinteinen kulttuuri nyt sen mainostetun ruskean heroiinin takia. Hemmetti eihän tästä kylästä löydy edes ruskeaa palasokeria.

-Salon Sauvakäveliä-

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pakkohoitoon kirjoitti:

No niin, nyt saadaan taas huumehelvetti käyntiin
kun pari narkkaria on löydetty kuolleena.
Missä ne muka muuten luuraa? Onko virkavalta sokea??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu