onko mahdollista päästä jälki-rukkiin haminaan, jos omasta varuskunnasta meidän linjalaiset menee panssari-rukkiin... samaa koulutusta järjestetään molemmissa paikoissa.
jälki-ruk
ruk1
1
987
Vastaukset
- Vanha majuri
... vaatii kyllä aikamoiset perustelut, koska joukko-osastollanne ei ilmeisestikkään ole kiintiötä Haminaan. Temppu vaatii sekä komentavan että vastaanottavan joukko-osaston komentajan hyväksynnän, joten siitä van laatimaan vapaamuotoista anomusta asiasta erittäin hyvin perusteluin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 751131
- 741124
- 481014
Miltä se tuntuu
Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s104968- 51935
- 34727
- 49704
- 53634
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?39632Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!
Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.118567