Eli, kuinka monta meitä on jotka seuraa tätä palstaa, vaikka otetaankin. Ei tarvi vastata kuin, että Minä, se riittä. Ihan mielenkiinnolla, että saa vastauksia.
Kuinka monta meitä
Jotka seuraa
101005
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 10 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Arvio on noin 500 lukijaa vrk. Laskin lukija määrän vuorokaudessa ja vähensin yli puolet siitä pois niin ei tule ainakaan kovin paljon yläkanttiin tuo mun arvio.
Alkoholistien/suurkuluttajien läheisiä on mukana noissa lukemissa aika paljon, uskoisin. Itsekin olen toipuvan alkoholistin satunnaisesti juova läheinen. Lueskelen tätä palstaa lähes päivittäin ja silloin tällöin joskus jotain kirjoitankin.
Minä seuraan ainakin nyt.:)
Nytkin oon täällä
Alotusviestien vieressä on laskurin ilmoittamana lukijamäärä.
karvoja, niin eipä ole. laskuri ei ilmoita lukijamäärää vaan sen kuinka monta kertaa viesti avataan. yks ainoo ramppaaja saa halutessaan isot luvut tauluun ja siihenki vielä on käytetty joillain sivuilla tietotekniikkaa ja laitettu näppärästi kone tekemään halutun määrän käyntejä.
jos oon väärässä nii sitte en oo oikeassa.
mutta on hieno sää, kun aurinko ei häikäse.
AA-laskutapa pätee täälläkin, onhan tuo hipattomien ketju vain AA-ryhmä netissä, ja AA käyttää palstaa oman kuvansa kiillottamiseen(yrittää käyttää).
Siis satunnaisten kävijöiden lisäksi ovat vain nämä hipattomat jotka eri nikeillä tai ilman länkyttävät palstalla. Ja lukijamäärä näyttää sadoilta ja kirjoittajiakin tuntuisi olevan, mutta onkin vain nämä 10-15.
Tuttu laskenta tapa AA-lle, niinhän sen jäsenmääräkin lasketaan, lasketaan samat henkilöt vaikka 10 kertaa eri yhteyksissä.
ja puhpuhpu-puheesikin aika hauska, sun mielestä. Helpottaa se sua kai kummasti, kun saat sieltä haukahdella: aa aa aargh
tätä on hyvä seurata, saa paljon hyviä niksejä ja neuvoja vai en ole alkoholisti........kai
joka käy kirkkoviinejä horimassa.