Eli jos vetäsee vaikka 300 g irtsareita sisäänsä ja menee heti oksentamaan kaiken, niin ehtiikö yhtään kaloreita imeytymään?
Ja ei saarnoja, vaan vastaus kysymykseeni, kiitos!
Ja ei saarnoja, vaan vastaus kysymykseeni, kiitos!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Ehtii, noin 50% tosta määrästä.
ootko tosissas? :O
Mietin viestiä lukiessani, että minkähänlaisen saarnan itse pitäisit omalle lapsellesi tai parhaalle ystävällesi tästä aiheesta.
Pyydä terveempää minääsi kirjoittamaan kirje tälle bulimiaa sairastavalle minällesi ja säästä se kirje. Onneksi kukaan ei yleensä ole ihan läpisairas, vaan meissä taistelee mukana myös elämää ja terveyttä kohti kurottava 'pieni, rohkea ja sinnikäs eläin'.
oletat varmaan että jakelen neuvoja sillä vanhana bulimiktikkona tiedän kaikki niksit..älä unta näe! mene terapiaan ongelmies kanssa äläkä kysele enää naurettavia! keksi parempi harrastus ku pöntöllä kyykkiminen!!! get a life!