Kiinalaisia

Tuodaankohan Kiinasta pakastettuja korvapuusteja
(taikinaa),jonka voi itse paistaa?Suomalaiset
hiton kalliita;tällä hetkellä halvin lienee
630 grammaa kahdella eurolla (Zittareissa Pluzza-kortilla).
1205
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Leivo itse jos noi susta on kalliita. Kuka nyt jotai kiinalistia ostas. HYI!!!!!!!!!!!

Just tommosten tyhjä tasku valittajien takia suomalainen yrittäjyys on laskussa. Ei osata arvostaa suomalaista laatua. Ostetaan sitten jotakin kinkin korvapuustia jotka on leivottu ties missä olosuhteissa ja käytetty ties mitä raaka-aineita.

OSta suomalista tai leivo ite.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


korvapuusteja? kirjoitti:

Tuodaankohan Kiinasta pakastettuja korvapuusteja
(taikinaa),jonka voi itse paistaa?Suomalaiset
hiton kalliita;tällä hetkellä halvin lienee
630 grammaa kahdella eurolla (Zittareissa Pluzza-kortilla).

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu