Sotkassa huijattu

MIten tulee menetellä, kun ostin Sotkasta ruokailuryhmän. Kyseisessä pöydässä oli virhe, koska kaksi jalkaa oli liian pitkiä. Tuoleissa oli ohjeissa ja itse tuolissakin harhauttava virhe, joka aiheutti yhdelle tuolille vaurion.

No, sotkasta tuotiin sitten pyynnöstämme toinen pöytä tilalle, joka oli ollut esittelypöytänä. Tilalle saamamme pöytä oli naarmuinen jne, mutta hinnassa emme saaneet hyvitystä.

Maksoimme siis uuden hinnan käytetystä.

Mitäs sanotte?
51039
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

..palaamaan liikkeeseen ja pyytämään joko kaupan purkua tai vaihtoehtoisesti tuote kasattuna ja kotiin kuljetettuna-kyllä onnistuu kun esität asian rauhallisesti.
kyllä homma on aina järjestynyt.
ent.myyjä.

Äänestä

ja soita suoraan myymäläpäällikölle. kiukkuisena et sa mitään aikaan.
Teille on täydytty sanoa että uusi pöytä on malli, esim kampanjan viimeinen tuote (ainoa syy että malli annetaan pois). joko hyväksyt sen ja pyydä PIENI korvaus tai vaihda tuote toisenlaiseen.
Älä käytä keskustellessa sanaa huijaus, suotta nousee karvat pystyyn ja mitään positiivista ei tapahdu. Ei ne kiusallaan ole sinulle mallipöytää tuoneet!

Äänestä
  • karvat pystyyn ja blaa blaa. asialle pitää tapahtua jotain vaikka asiakas huutaisikin. Siellä sotkan tipu puolustelee taloa. hauskaa.

    Äänestä

  • myyjä kirjoittaa kirjoitti:

    karvat pystyyn ja blaa blaa. asialle pitää tapahtua jotain vaikka asiakas huutaisikin. Siellä sotkan tipu puolustelee taloa. hauskaa.

    liikkeestä.
    tipu ;) hih

    Äänestä

Varmaan pystyt neuvottelemaan hintahyvityksen. Meille kävi samoin toisessa liikkeessä, ja myyjä tarjosi 10 % hyvityksen, jos ottaisimme mallisohvan. Tai onhan kaupanpurku mahdollista, jos muuta ratkaisua ei löydy, uskoisin kuitenkin, että teillekin tarjotaan hinnanalennusta. Yleensä kasausvirheet jää sitten omalle kontolle, mutta jos ohjeet ovat olleet väärät, niin sitten asiassa ei ole epäselvyyttä, ja viallisen tilalle saa uuden.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


SotkuSotka kirjoitti:

MIten tulee menetellä, kun ostin Sotkasta ruokailuryhmän. Kyseisessä pöydässä oli virhe, koska kaksi jalkaa oli liian pitkiä. Tuoleissa oli ohjeissa ja itse tuolissakin harhauttava virhe, joka aiheutti yhdelle tuolille vaurion.

No, sotkasta tuotiin sitten pyynnöstämme toinen pöytä tilalle, joka oli ollut esittelypöytänä. Tilalle saamamme pöytä oli naarmuinen jne, mutta hinnassa emme saaneet hyvitystä.

Maksoimme siis uuden hinnan käytetystä.

Mitäs sanotte?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu