..ostetaan. Onko kellään jääny nurkkaan Tempra (sedan) kattotelineitä? Tarttis saada porukoiden autoon. Uudet Thulen telineet kun on niin pirun kalliit. Ilmoitelkaa, olkaa hyvä.
Tempraan kattoteline
CentoSX
6289
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Mulla olisi tarpeettomana kattotelineet jotka jäi
Tiposta.Ilmeisesti se myös käy Tempraan koska
kyseessähän on samankaltaiset autot.Teline on
tarkoitettu autoihin jossa ei ole katon vesikouruja.
Kävisiköhän noin tohon mun 155 alfaan. Missä päin telineet sijaitsee ja mikä on hinta. Itse vaikutan pääkaupunkiseudulla.
Nyt en osaa sanoa kävisikö ne myös Alfaan.Täytyisi
varmaankin kokeilla.Muistaakseni ne sisemmät
hakaset tuli sinne kattolinjan tiivisteen väliin
ja ulkoiset oven ja pilarin väliin.Itse asustelen Helsingissä .Mitähän noille laittas hinnaksi.
Olisko 40 Euroo kohtuu hinta ?
Myy sille Alfistille, kele! ;(
Ei ne olis Tempraan sopinukaan.
Tipo = Alfa 155, joten antaa mennä!
Olen Pirkanmaalla. Tempraan ei sovi minkään muun Fiatin teline. Tarjotkaa muut vielä, jos löytyy.
Meiltä löytyy Regataan (vm -88) kattoteline, sopii muistaakseni vm -87 lähtien.
Lisäksi löytyy vanhemmatkin jotka sopii kaikkiin vanhoihin autoihin joissa on se perinteinen vesikouru. Ollut siis Ladassa, 128 ja Regata vm-85
Lähtee halavalla.
Multa löytyy. Mutta ei se oon mikään kattoteli. Ei Tempraan semmosta ookaan. Se on taakkatelinen. Eli etuosa ja takaosa. Oon käyttänyt sen päällä suksiboksia. Toi mitä toi yksi´ kerto ei kiinnitys semmonen oo. Se menee ton kumitiivisteen ja kattokourun väliin. Siellä on semmonen kohouma johon se lukitaan. Tempraan ei sovi kuin sen oma vaan. Ne on thuulen telineet.
No joo, meni ehkä telineen ja taakan käsitykset sekaisin. Eniwei, mistäs päin nämä sun telineet löytyy? Olen kiinnostunut ostamaan. Itse olen pohjois-pirkanmaalla.