K750i kuvan lähetys

Miten kuvan lähetys onnistuu sähköpostiin?
Puhelin kyselee salasanaa (missähän se luodaan?)Sitten se alkaa hakemaan jotain palvelinta ja lopuksi ilmoittaa ettei löytänyt palvelinta?
Käyttöohjekirjat kateissa, voisko joku neuvoo?
1310
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Puhelimesta puuttuu sähköpostin asetukset. Tuosta linkistä voi lähettää muutaman suurimman sähköpostin tarjoajan asetukset suoraan puhelimeen. Muut joudut syöttämään manuaalisesti. http://www.sonyericsson.com/spg.jsp?cc=fi&lc=fi&ver=4000&template=ps1&zone=ps&lm=ps1&pid=10242
Voit myös lähettään sen mms-viestinä, silloin riittää että puhelimessa on mms-asetukset. Jos lähetät sen mms-viestinä niin kuva pienenee, tms laatu huononee. jos lähetät meilillä kuvan laatu ei muutu.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sähköpostiin ? kirjoitti:

Miten kuvan lähetys onnistuu sähköpostiin?
Puhelin kyselee salasanaa (missähän se luodaan?)Sitten se alkaa hakemaan jotain palvelinta ja lopuksi ilmoittaa ettei löytänyt palvelinta?
Käyttöohjekirjat kateissa, voisko joku neuvoo?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu