pojat! meikistä!

onko teidän mielestä tyhmää jos tyttö ei meikkaa. Oon 17 enkä käytä minkäänlaista meikkiä. Joskus ehkä puuteria jos siihen on tarvetta. mutta minulla ei riitä voimat meikata aamulla ja arvatkaa mikä työ pestä illalla pois niin ettei silmät lähe päästä! En meikkaa, ja tuntuu että sen takia en herää edes huomiota poikien silmissä. mikä siinä on niin kauheeta jos ei meikkaa? :/
81290
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

ei oo yhtään tyhmää, vaikka tyttö ei meikkaa.
ei meikeillä tarvitse sitä luontaista kauneuttaa muuttaa, jos ei sit välttämättä halua. :)
mielummin ei meikkaa yhtään, ku meikkais liikaa.

Äänestä

Kuvittelisin, että sinäkin ymmärtäisit, että niin pojat kuin tytöt katsovat ensin ulkoista olemusta. Monesti jos se ei ole kiinnostava, innostus lopahtaa siihen. Jos taas ulkoisessa olemuksessa on pientä räväkkyyttä tai jotain muuta kuin väsynyt naama niin kyllähän ihminen innostuu.

Ei kiinnostavaan ulkomuotoon tarvita välttämättä meikkiä, siihen on erittäin helppo oikotie; Hymyile!
:D ( Mutta älä hullunkiilto silmissä ;) )

Äänestä

Näytä kuva, niin olisi helpompi sanoa :)

Äänestä

Ketä varten tytöt yleensä meikkaavat?

Tytöt kun herättävät huomiota ainakin allekirjoittaneen silmissä sellaisenaankin.
Tosin on sellaisiakin ihmisiä joita ei edes meikki auta.

Äänestä

Sinunha just pitäs erottua porukasta ku et meikkaa.
Itse ainakin pidän enemän tytöistä jotka eivät meikkaa.. En oikeestaa ees tie miks mutta niin vaan on.

Äänestä

Ei tosiaakaa oo mitää vikaa jos ei meikkaa, hyvä vaa, mä tykkään tytön semmosesta luonnollisesta kauneudesta, ei tarvi olla mikää meikkimissi :D

Äänestä
  • Että näyttää kauniilta, mutta siltä kun ei edes olisi meikannut. Jos näytät nätiltä ilman meikkiä niin ei ole mitään syytä sitä käyttää. Tosin meikillä saa uutta ilmettä naamaan ja se saattaa herättää meissä pojissakin uudenlaista kiinnostusta. Kun ulkonäkö on muuttunut ja ehkä vielä parempaan suuntaan

    Äänestä

Mun tyttökaverikaan ei käytä. :P

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tyttö17.v.... kirjoitti:

onko teidän mielestä tyhmää jos tyttö ei meikkaa. Oon 17 enkä käytä minkäänlaista meikkiä. Joskus ehkä puuteria jos siihen on tarvetta. mutta minulla ei riitä voimat meikata aamulla ja arvatkaa mikä työ pestä illalla pois niin ettei silmät lähe päästä! En meikkaa, ja tuntuu että sen takia en herää edes huomiota poikien silmissä. mikä siinä on niin kauheeta jos ei meikkaa? :/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu