Tuparit

elikkäs mitä voisin tarjoilla tupareissa? jotain yksinkertaista ja helppoa. booliehdotuksia?
3596
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Minkä ikäistä porukkaa ja miten paljon?

Boolireseptejä löytyy hyvin Alkon sivuilta.

Jos jotain helppoa yksinkertaista syötävää haluat, niin tekisin suolaisia piirakoita (vaikka kinkkupiiras ja sienipiiras) ja paria salaattia. Lisäksi patonkia ja juustoja ja hedelmiä.

Äänestä
  • noin parikymppisiä olisi tulossa, miehiä sekä naisia.

    Äänestä

itse tarjoiaisin

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Minoo. kirjoitti:

elikkäs mitä voisin tarjoilla tupareissa? jotain yksinkertaista ja helppoa. booliehdotuksia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu