onko kenelläkään vastaavia kokemuksia. Itselläni on ollut silloin tällöin kieleen ilmestyvää katetta, joka lähtee harjaamalla. Se ilmestyy silloin tällöin jolloin kieli tuntuu kihelmöivältä. Itse sain joskus hiivatulehduksen voimakkaan antibioottikuurin jälkeen, josta on aikaa yli 3 vuotta. Sain jotain imeskelytapletteja, mutta mielestäni ne eivät vieneet oireita pois. Lisäksi silloin tällöin suun sivustat aukeavat haavoille.
kielen kate
ooopqqq
2522
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
kielessä oleva kate on varmaan sammasta ota päivittäin puolukkaa niin kate häviää.valkosipuli ja maitohappobakteerit olisi myös hyväksi. mahtaako hiiva jyllätä sun suolistossa. haavaumat suun sivussa on varmaan b-vitamiinin puute.
Just itellä tuollasta, kieli valkea ja kirvelee
Sain Daktarinia, mutta ennen kun alan käyttään otetaan viljelyt, hammaslääkärissä sain tällasen ohjeen.
Lääkäri sano että sienitulehdus mutta hammashoitolassa sanottiin että ei kannata aloittaa ennen näytteenottoa. Kärsin myös alletgiasta.
Puolukka kuulemma auttaa