Ouluntien

Ol juttua tännään 18.10 Siitä että jotkut tulloovat vaahilla ympyrään ja ee anna tietä sillä oleville.
Ketkähän sitä,tekköövät eet kait vuan...?????
5788
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

bomberit ;)

Äänestä
  • amispellet eivät tunne, eivätkä piittaa säännöistä. Näkyy jo amiksen tupakkapaikalla. Jokatapauksessa lähes eläimen kaltaisista olioista on kysymys.

    Äänestä

Suomessa ei ole yhtään liikenneympyrää. Mutta kiertoliittymiä on, joissa ajaminen varsinkin eri murteilla puhuville tuntuu välillä ylivoimaiselta.

Äänestä
  • Älkää nussiko sitä pilkkua, kyllä jokainen varmasti tietää minkälaisesta liittymästä oli kyse, vaikka nimitys olikin vähän väärä. :P

    Äänestä

  • tarkkaa kirjoitti:

    Älkää nussiko sitä pilkkua, kyllä jokainen varmasti tietää minkälaisesta liittymästä oli kyse, vaikka nimitys olikin vähän väärä. :P

    meelle savolaesille se on liikenne-ympyrä senkin pölhöt!!!!!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Liikenneympyrä kirjoitti:

Ol juttua tännään 18.10 Siitä että jotkut tulloovat vaahilla ympyrään ja ee anna tietä sillä oleville.
Ketkähän sitä,tekköövät eet kait vuan...?????

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu