mustesuihkukaseteista

Voiko puoliksi käytettyä mustesuihkukasettia asentaa uuteen tulostimeen. Kasetti toimitettiin tulostimen mukana läpinäkyvässä muovipussissa ilman muita suojia ja mustetta on valunut pussin sisällä. Toinen kysymys, olen siinä käsityksessä, että tulostimen mukana tulevat mustekasetit ovat säiliöltään pienempiä kuin kaupoissa myytävät kuluttajapakkaukset..
3188
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kyllä sen VOI asentaa, eri asia vaan on, että se on luultavasti tukossa, jos siinä ei ollut mitään kunnollista suojaa. Ennen muinoin HP:n printterien mukana tuli sellainen suojasäiliö, johon saattoi laittaa osittain käytetyn kasetin. Siinä oli siis sellainen "tuppi", johon kirjoituspää työnnettiin, ettei se päässyt kuivumaan.

Toinen kysymys: Olet oikeassa, nämä ensiasennuskasetit ovat pienempiä. Törkeetä huijausta, mun mielestä.

Äänestä

Mukana tulevat mustekasetit ovat vain osaksi täytetty. Myös uusissa on eroja millilitramäärissä.
Edullista mustetta:
http://www.inkclub.com/

Äänestä
  • uudet patruunat oikein xeroxilta, mutta pettymys oli suuri kun totesin, että patruunat olivat lähes tyhjät heti uutena.
    Soitin liikkeeseen ja valitin asiasta,niin sieltä sanottiin, että ei niissä sellasta takuuta ole, että vaihdettas uusiin.
    Olenkin täyttänyt bilteman musteilla sen jälkeen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


toope kirjoitti:

Voiko puoliksi käytettyä mustesuihkukasettia asentaa uuteen tulostimeen. Kasetti toimitettiin tulostimen mukana läpinäkyvässä muovipussissa ilman muita suojia ja mustetta on valunut pussin sisällä. Toinen kysymys, olen siinä käsityksessä, että tulostimen mukana tulevat mustekasetit ovat säiliöltään pienempiä kuin kaupoissa myytävät kuluttajapakkaukset..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu