Vesistölämpö

Meri on 20 metrin päässä tontin rajasta ja tontti sijaitsee 3-4 metrin korkeulla merenpinnasta. Onko vesistölämpö meille todella hyvä vaihtoehto? Miten syvälle putkisto ankkuroidaan ja paljonko tulee maksamaan poraus, asennus sekä tarvittava laitteisto?
2403
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

kalliiksi uusia jäiden murjomia putkia.

Äänestä

mutta on liikkuvia jäitä yms. pyydä tarjous toimitajalta .. nettisivuilta löytyy valmiit kaavakkeet

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ja lämpöpumppu kirjoitti:

Meri on 20 metrin päässä tontin rajasta ja tontti sijaitsee 3-4 metrin korkeulla merenpinnasta. Onko vesistölämpö meille todella hyvä vaihtoehto? Miten syvälle putkisto ankkuroidaan ja paljonko tulee maksamaan poraus, asennus sekä tarvittava laitteisto?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu