Hei!!!
Olisiko kellään nopeasti lappeenrannan päivystävän eläinlääkärin numeroa, mistään ei löydy eikä kohta ole enää mitään ehkä tehtävissä..
Olisiko kellään nopeasti lappeenrannan päivystävän eläinlääkärin numeroa, mistään ei löydy eikä kohta ole enää mitään ehkä tehtävissä..
Vastaukset 6
Vanhimmat
eikö tuolla luulisi päivystävä olevan
http://www.yritysopas.com/tiedot/Lappeenranta/Elainklinikka_Tikka_Oy.html
Numerotiedustelu 118 tietää päivystävän kunnan eläinlääkärin numeron. Yleiseen hätänumeroon on kai turha soittaa, nykyään eivät kai enää hoida lemmikkien asioita.
katti vähä köhii ni soitatko yleiseen hätänumeroon?eiköhän se oo iha muita asioita varten
Kyllähän moni eläinonnettomuus ja eläimen sairaskohtaus tai muu hätä edellyttää nopeinta mahdollista toimintatapaa ja ennen lemmikkienkin kiireelliset avuntarpeet hoidettiin yleisen hätänumeron välityksellä jos esim ei ollut mahdolisuutta ottaa yhteyttä suoraan päivystävään kunnan eläinlääkäriin. Hätäkskus on ajettu kriisiin ja se on kieltäytynyt kriisin vuoksi pienlemmikkien auttamisesta, mutta edelleen se auttaa ja sen on autettava myös eläimiä monen monessa eläinonnettomuudessa.
Avauksessa ei ollut kuvausta hädästä, mutta eläimen hätä on hoidettava jos ei järjen mukaan niin lainsäädännön mukaan yhtä hyvin kuin ihmisenkin hätä.
LÖytyikö apu?? Mitä tapahtui?
numero on 056164376. Siellä ilmeisesti automaatti ohjaa soittamaan päivystävälle ell. En itse ole onneksi joutunut tuohon soittamaan, mutta tuttu koira sai tuolta avun käärmeenpuremaan.