HAVAINTOGALLUP

skepot kyykkyyn

Foorumissa foorumin tavalla on kyllä sellanen motto, jota sietäis täälläkin monen miettiä uudelleen. Tästä, kuten kaikista vähänkään utopistiseen joidenkin tietämättömien mielestä viittaavista foorumeista tuntuu puuttuvan kokonaan itse tarkoitus. Täällä vaan näytetään kiisteltävän siitä, ollako vai eikö olla. Mustavalkoista ja asian todellisuuden peittävää, suorastaan vääristelevää propagandaa. Vai ovatko ihmiset todella näin alkeellisia vielä vuonna 2006? Ikävää jos on.

Siis nyt asiaan, pennut ja jannut. Ootteko nähneet ufoja? Tää on gallup tosi-ihmisille eikä pelleilijöille.

Mulla on paljon havaintoja joita ei kykene kuvaamaan muilla sanoilla kuin ufo, siis ihan kirkkaasti. Joten en jaksa paneutua omiin havaintoihini sen enempää kuin pistämällä tähän, että niitä on lukematon määrä. Ja kaiken lisäksi *huhhuh teille skeput* koen olevani jonkinlaisessa yhteydessä tuonne jonnekin ja se saattaa selittää kohdallani suuren osan havainnoistani. Sanokoot tietämättömät mitä sanoo..On ollut monesti muitakin mukana näkemässä eli en minä niitä selittämättömiä lentoesineitä ja valoja yksin näe.

Viimeinen erikoisempi havainto oli Suomen asem-kokouksen aikaan, kun puoli kolme yöllä Tampereella paineli perätysten kaksi valoa lännestä itään kaikessa rauhassa. Mietin silloin, että jos noi ei ole ufoja, niin sitten ne on jotain vakoilujuttuja vähintään. Sen verran outoa on ajatella että taivaalla luistelee tavaraa perä perään keskellä yötä. - Tai ristiin rastiin, kuten tavallisesti *satelliittejahan ne kaikki* - Juu - mäkin sanon näin heti, kun mulle kerrotaan vähän tarkemmin, miksi ne välkähtelee, lähestyy ja loittonee, menee useita yhtä aikaa, keskellä kirkasta päivääkin niitä voi nähdä jne.

5

513

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Onko se lintu?! Ei. Onko se lentokone?! Ei. Onko se supermies?! Ei, siis sen on pakko olla muukalainen ulkoavaruudesta!

      Niin fiksua että itkettää.

      • Jakke 2

        tämä Sairas- Owashi osaa edes lukea? Sehän sanoi vaan että se oli ufo ( eli tunnistamaton). Ei se puhunut muukalaisista yhtään mitään.


      • näin se on
        Jakke 2 kirjoitti:

        tämä Sairas- Owashi osaa edes lukea? Sehän sanoi vaan että se oli ufo ( eli tunnistamaton). Ei se puhunut muukalaisista yhtään mitään.

        Kyllä tuo muukalaisia omasta mielestäni tuossa tarkoittaa vai mitähän tuossa alkuperäisessä viestissä sitten tarkoitettiin havaintojen näkymisestä hänelle, kun kertoo omista "yhteyksistä tuonne jonnekkin.."?
        mielisairaalaan vai minne?

        Suosittelen sinulle siälukutaidon kehittämistä Jakke hyvä.


      • skepot kyykkyyn

        Niin, kyssäriinhän et osannut edes vastata.


    • TJ eden

      porukasssa, mutta olet oikeassa siinä, että miksi täällä vain kiistellään ufojen selityksistä, siis tarkoitan, että mikä motivoi joitakin ns. "skepoja" pyörimään täällä päivästä toiseen, keksimässa välillä melkein uskomattomampia selityksiä ilmiöille kuin itse ilmiöt olivatkaan.

      Siis "skepot", mikä teitä motivoi tuomaan esille sitä omaa näkemystänne täällä päivästä toiseen?

      Jos itse en olisi tehnyt mitään ufo-havaintoja koskaan, tuskin olisin koskaan edes tullut tälle palstalle...

      Toiset ihmisethän lähinnä jakavat kokemuksiaan ja havaintojaan johon mielestäni tämä foorumi on tarkoitettukin, kun ei niitä 100 % todisteita kerran ole. Miksi kiistellä täällä pelkillä omilla näkemyksillään asioista joihon ei koskaan näytä tulevan ratkaisua.

      Toiset näkevät sattumanvaraisesti asioita joita toiset ei näe, eikö se riitä tästä kiistelystä, piste. Ei ketään kiinnosta sellaiset lausunnot havainnoistaan joissa itse asiassa kiistetään koko havainto vedoten henkilön kykyyn havainnoida tai tulkita asioita tai keksitään sille jotain irrationaalisia selityksiä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi naiset haluavat itseään vanhemman kumppanin? Vai haluavatko?

      Tuolla toisessa ketjussa tuli esille tämä kysymys ja se on mielestäni hyvä kysymys. Kiitos scrg:lle tämän kysymyksen esi
      Sinkut
      509
      2400
    2. Mulla on ikävä sua

      Pakko se on myöntää, mulla on ikävä sua 🥺💔.. En kyllä haluaisi sitä myöntää kun tämä tilanne on niin hankala. Oon yri
      Ikävä
      35
      978
    3. SDP: tiukkaa maahanmuuttopolitiikkaa ilman rasismia

      Analyysin mukaan demareiden uuden maahanmuuttolinjan suurin ero konservatiivioikeiston vastaavaan on rasismin puute. ht
      Maailman menoa
      465
      902
    4. Missä vaiheessa

      Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et
      Ikävä
      40
      878
    5. Väleistä

      Minkälaiset välit sinulla on kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      71
      828
    6. Ajatteletko usein vielä

      Meitä?
      Ikävä
      56
      765
    7. Jännitän sua!

      En tiedä miksi! 🤭
      Ikävä
      44
      705
    8. Nainen, olet ihanin maan päällä

      Ei ole toista. Olet ihanteellinen, kaikkien mittapuitteni täyttymys. Sisäinen kauneutesi sinetöi ulkoisen ja juuri se sa
      Ikävä
      40
      670
    9. Koska tulet minulle näkyväksi

      Koska astut piilostasi esiin? Miksi pysyttelet niin kaukana? Etkö voisi tulla päättämään tämän ikävöinnin? Saisin vihdoi
      Ikävä
      40
      656
    10. Miksi meidän yhteys vain

      Säilyy? Säilyy ja säilyy? Joku syyhän siihen on?:))
      Ikävä
      63
      573
    Aihe