HAVAINTOGALLUP

skepot kyykkyyn

Foorumissa foorumin tavalla on kyllä sellanen motto, jota sietäis täälläkin monen miettiä uudelleen. Tästä, kuten kaikista vähänkään utopistiseen joidenkin tietämättömien mielestä viittaavista foorumeista tuntuu puuttuvan kokonaan itse tarkoitus. Täällä vaan näytetään kiisteltävän siitä, ollako vai eikö olla. Mustavalkoista ja asian todellisuuden peittävää, suorastaan vääristelevää propagandaa. Vai ovatko ihmiset todella näin alkeellisia vielä vuonna 2006? Ikävää jos on.

Siis nyt asiaan, pennut ja jannut. Ootteko nähneet ufoja? Tää on gallup tosi-ihmisille eikä pelleilijöille.

Mulla on paljon havaintoja joita ei kykene kuvaamaan muilla sanoilla kuin ufo, siis ihan kirkkaasti. Joten en jaksa paneutua omiin havaintoihini sen enempää kuin pistämällä tähän, että niitä on lukematon määrä. Ja kaiken lisäksi *huhhuh teille skeput* koen olevani jonkinlaisessa yhteydessä tuonne jonnekin ja se saattaa selittää kohdallani suuren osan havainnoistani. Sanokoot tietämättömät mitä sanoo..On ollut monesti muitakin mukana näkemässä eli en minä niitä selittämättömiä lentoesineitä ja valoja yksin näe.

Viimeinen erikoisempi havainto oli Suomen asem-kokouksen aikaan, kun puoli kolme yöllä Tampereella paineli perätysten kaksi valoa lännestä itään kaikessa rauhassa. Mietin silloin, että jos noi ei ole ufoja, niin sitten ne on jotain vakoilujuttuja vähintään. Sen verran outoa on ajatella että taivaalla luistelee tavaraa perä perään keskellä yötä. - Tai ristiin rastiin, kuten tavallisesti *satelliittejahan ne kaikki* - Juu - mäkin sanon näin heti, kun mulle kerrotaan vähän tarkemmin, miksi ne välkähtelee, lähestyy ja loittonee, menee useita yhtä aikaa, keskellä kirkasta päivääkin niitä voi nähdä jne.

5

503

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Onko se lintu?! Ei. Onko se lentokone?! Ei. Onko se supermies?! Ei, siis sen on pakko olla muukalainen ulkoavaruudesta!

      Niin fiksua että itkettää.

      • Jakke 2

        tämä Sairas- Owashi osaa edes lukea? Sehän sanoi vaan että se oli ufo ( eli tunnistamaton). Ei se puhunut muukalaisista yhtään mitään.


      • näin se on
        Jakke 2 kirjoitti:

        tämä Sairas- Owashi osaa edes lukea? Sehän sanoi vaan että se oli ufo ( eli tunnistamaton). Ei se puhunut muukalaisista yhtään mitään.

        Kyllä tuo muukalaisia omasta mielestäni tuossa tarkoittaa vai mitähän tuossa alkuperäisessä viestissä sitten tarkoitettiin havaintojen näkymisestä hänelle, kun kertoo omista "yhteyksistä tuonne jonnekkin.."?
        mielisairaalaan vai minne?

        Suosittelen sinulle siälukutaidon kehittämistä Jakke hyvä.


      • skepot kyykkyyn

        Niin, kyssäriinhän et osannut edes vastata.


    • TJ eden

      porukasssa, mutta olet oikeassa siinä, että miksi täällä vain kiistellään ufojen selityksistä, siis tarkoitan, että mikä motivoi joitakin ns. "skepoja" pyörimään täällä päivästä toiseen, keksimässa välillä melkein uskomattomampia selityksiä ilmiöille kuin itse ilmiöt olivatkaan.

      Siis "skepot", mikä teitä motivoi tuomaan esille sitä omaa näkemystänne täällä päivästä toiseen?

      Jos itse en olisi tehnyt mitään ufo-havaintoja koskaan, tuskin olisin koskaan edes tullut tälle palstalle...

      Toiset ihmisethän lähinnä jakavat kokemuksiaan ja havaintojaan johon mielestäni tämä foorumi on tarkoitettukin, kun ei niitä 100 % todisteita kerran ole. Miksi kiistellä täällä pelkillä omilla näkemyksillään asioista joihon ei koskaan näytä tulevan ratkaisua.

      Toiset näkevät sattumanvaraisesti asioita joita toiset ei näe, eikö se riitä tästä kiistelystä, piste. Ei ketään kiinnosta sellaiset lausunnot havainnoistaan joissa itse asiassa kiistetään koko havainto vedoten henkilön kykyyn havainnoida tai tulkita asioita tai keksitään sille jotain irrationaalisia selityksiä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persut ja Tall poppy -syndrooma

      Persut ovat uhranneet käytännössä koko elämänsä lannistaakseen tai sabotoidakseen yksilöitä, jotka erottuvat joukosta ky
      Maailman menoa
      5
      4738
    2. Oot mahtava tyyppi

      En tiedä luetko palstaa. Koitan siitä huolimatta. Oot mun mielestä tosi erityinen tyyppi. Nopeesti taisin ihastua. Jot
      Ikävä
      43
      4598
    3. Orpo: Seuraavalla hallituksella ei ole yhtään enempää rahaa

      Valtiovarainministeriön virka-arvion mukaan julkisen talouden sopeutuksen tarve on noin kymmenen miljardia euroa ensi va
      Maailman menoa
      155
      3683
    4. Miksi vihereät ja vasemmisto haluavat tuhota tämän maan?

      He halusivat, että kannabis tulisi lailliseksi? - eikö kylliksi nuoria tuhota jo nyt huumeilla? - kannabis tuhosi minun
      Maailman menoa
      106
      3496
    5. Suomen kieli hiipuu vähitellen Vantaalla

      nykytahdilla jo joka kolmas vantaalainen on vieraskielinen 2030-luvun alussa. Maahanmuutto, suomalaisten alhainen synty
      Maailman menoa
      31
      3490
    6. Sofia servasi Pikku-Villen suvereenisti

      – Ihanko tosissaan tuleva sosiaali- ja terveysministeri hyökkää oppositiopuolueen puheenjohtajaa vastaan siksi, että täm
      Maailman menoa
      49
      2978
    7. Ikävän karkoitukseen klassikkokysymys

      Mikä biisi saa hymyn huulille ja ajatukset mukavasti siihen yhteen ja ainoaan? 🤩 Laita biisin sanat, älä linkkiä. Alo
      Ikävä
      12
      1080
    8. Pahimman luokan hasardi

      sellainen sinä olet. Sut pitäis peitellä varoituskolmioilla ja vilkkuvaloilla, rajata lippusiimalla ja varustaa silmälap
      Ikävä
      81
      938
    9. Elämäni rakkaus

      Sitä sinä olet minulle ollut. Siksi tämä on kai niin vaikeaa. Jos sinä luopuisit niin ehkä se tulisi luonnostaan sitten
      Ikävä
      63
      839
    10. Millainen mulle

      Sitten sopisi?
      Ikävä
      93
      772
    Aihe