Kummassa on parempi taso thaissa?
HTBC vs. GB
Turkka
197098
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Heh heh, oliko tää joku piilokamera....mieti sitä tarkkaan. Jos et keksi vastausta, niin kerrottakoon sen maananataina.
Savolainen on paras thaibox ope gbeellä. Htbc ei pärjää enää edes naisten matseissa.
ei ole saunaa ja lisäksi siellä on huonot vessat. GB-gymillä en ole käyny kun salikisoja kattomassa, joten en osaa siitä sanoa.
GB on panostanut ympäristöön ja vetäjiin. Paikat ja välineistö parasta laatua. HTBC on kulunu mesta, näkee ettei hommat toimi siellä.
Mitäs neitiurheilijoita täällä valittelee viihtyisyydestä? Kun treenataan kovaa niin eipä paikoilla juuri merkitystä. Poiketkaapa joskus thaimaan campeilla. Mitenkä muuten GB panostanut vetäjiin paremmin kuin HTBC?
Juho-Ååkke:::::::: Mikä ei toimi?? HTBCssä on stadin parhaat vetäjät, uudet tyynyt, patjat... Et ole koskaan edes tainnut käydä salilla. Mitä kaipaat, meikkejäkö pukkariin?? Näin harrastajan kannalta GB on lähes 100% vapaaottelusali (ja hyvä siinä, mutta eri laji kyseessä)
nauraa =D =D jos kestät ettei vessat ole viiden tähden luokkaa, vaan ihan normit, niin HELSINKI THAIBOXINGIN CLUB minä pvänä tahansa!!
Tarviiko tosiaan edes kysyä!!?! ...Jos Helsinki Thaiboxing Club on keskittynyt vain ja ainoastaan THAINYRKKEILYYN ja GB Gymissä vedetään lähes joka lajia mistä vain keksitään rahastaa. HTBC 100-0 jos haluaa mennä treenaamaan ammattilaisten maailmanmestarin oppeihin (MARTINEZ #1), eikä vain saunomaan.. GB:ssä taitaa vetäjät vetää eri lajeja, ei ainoastaan thainyrkkeilyä ja miten se meni, kaikki ei voi osata kaikkea ;) Oma kokemukseni, stadissa vain www.htbc.fi
Ei taida. Kun tietää, niin ei tarvitse arvailla.
Joo meillä on kaikki lajit mistä saa sikana rahaa.. Suomessahan kamppailu-urheilulla rirastuu. Juupa, juu.
Ensinnäkin, GBn harjoituspuitteet ovat kyllä hyvät mutta vesst on pienet ja saunaa ei ole :(
Rahastuslajeina meillä on KB, MT, MMA ja BJJ.
Muay Thai porukka on pienin... Toivottavasti sekin porukka lähtee infernaaliseen noisuun niinkuin meidän muu porukka, varsinkin MMA, on lähtenyt.
HTBCllä en ikinä ole käynyt mutta uskon että siellä on erittäin hyvä treenata Thaita.
Menen nukkumaan että huomenna jaksaa taas rahataa.
Oon nähny että teillä käy Vihannespörssin kuorkki tuomassa rahaa salille kuluja varten. Oisko jo aika rakentaa saunaa ja isoo veskii eikä törsää niitä miten sattuu.
On se silleen ettei Geebeen rahoitus mistään treeneistä tuu. Massit saadaan toiminnan pyritykseen muualta sen nyt tajuu jokainen alan hemmo. Voisko Geebeen väki vähän valaista asiaa itse, millä rahalla homma pyörii?
hölmö, fiksut pärjää ilman rehkimistä. Turha inistä jos jonkun ei tarvii pokkuroida ja opettaa jengille tyhmii kikkapotkuja joka halvatun ilta.
Euroilla homma pyörii ja kohta se pyörii aiempaa isommassa salissa. Alan hemmot voi jatkaa vinkumistaan.
Alan hemmot on vaan kateita tosihemmoille kun on manii. Pellet voi pysyä ulkona ku tosihemmot väntää mattoo. Budopellet voi painua kiinaan.
Kattokaa mistä Immu joutui istumaan kakkua, ja päätelkää siitä millä rahalla GB pyörittää hommaa :) :) :)
Mitä helvetin väliä niillä vessoilla on? Ei sinne olla tultu paskalla istumaan!
HTBC, koska sali on keskittynyt vain ja ainoastaan siihen olennaiseen, eli thainyrkkeilyyn.
Olen treenaillut HTBC:lla. Martinez on on erittäin huono treenienvetäjä. Epäselvää jaarittelua treenistä toiseen. Naakka on hieman epäsosiaalinen ja jatkuvasti harmistuneen näköinen, mutta osaa vetää treenejä hyvin. HTBC:n tilat ovat riittävän siistit ja sopii harrastukseen hyvin.
Martinez on samaan aikaan helvetin huono treenivetäjä ja helvetin hyvä treenivetäjä. Riippuu mitä olet tullut oppimaan. Ja minkälaisessa henkisessä ilmapiirissä haluat treenata... Mutta osaamista Martinezilla on kyllä järisyttävän paljon ja haluaa selkeesti kehittää itseään mutta se on eri asia miten se käytännössä... hmm.. tulee esille....
Jos haluat pitkäaikaista kehitystä kansainvälisellä tasolla niin viimeksi joskus 15 vuotta sitten Martinezin johdolla oli isompi menestyvämpi porukka MM-kisoissa. Se nyt vaan on fakta - ainakin kovan googlauksen perusteella (tuskin niitä hyviä tuloksia piiloteltaisiin netissä). Muutamia lähinnä yksittäisiä urheilijoita on niihin kisoihin päässy kokeilemaan sen jälkeen.
Jos haluat vain harrastella ni käy ite tsekkaa paikan ilmapiiri :D (555)
Jos haluat vain potkia kovaa tyynyihin (turvallisesti) niin siihen paikka on ihan huippu :D